Основні правила догляду за одягом

Усі речі мають властивість втрачати з часом свій зовнішній вигляд, зношуватися. Але, напевно, багато хто помічав, що у деяких людей річ може служити роками, а у інших – вона зношується дуже швидко. Головна причина такої різниці криється в дотриманні правил догляду за речами. У цій статті ми вирішили розповісти, як доглядати за одягом, щоб вона надовго зберегла свій зовнішній вигляд.

Основні принципи догляду

Основні принципи догляду

Звичайно, до догляду за кожною річчю потрібно підходити індивідуально, враховуючи властивості матеріалу, з якого вона виготовлена. Але є універсальні правила, що стосуються всього гардероба:

  • Зберігайте речі в акуратному вигляді. Одна з причин втрати зовнішнього вигляду одягу – неправильне зберігання. Трикотажні вироби (кофти, світшоти, кардигани), а також джинси потрібно зберігати в складеному вигляді на полицях. Піджаки, брюки, блузи та спідниці розвішуйте на плечики.
  • Використовуйте чохли. Речі, що не використовують в сезон, слід акуратно запаковувати в чохли і зберігати окремо від гардероба, використовуваного в даний час. Це захистить одяг, який не носиться, від пилу, вологи, що сприяє продовженню її терміну служби.
  • Дотримуйтеся параметрів прання і прасування, визначених виробником. Перед пранням обов’язково прочитайте бирку, на ній вказані параметри догляду за річчю. Перевищення температурного режиму, неправильна сушка або прасування можуть безповоротно зіпсувати одяг.
  • Плями обробляються перед основним пранням. Різні види забруднення вимагають індивідуального підходу. Щоб вивести пляму на одязі потрібно визначити причину його освіти, коректно підібрати засіб для виведення плям. Обробляються плями до основного прання і лише, потім річ переться в машинці.

У разі складних плям, краще звернутися в хімчистку, професійний підхід допоможе врятувати річ.

Як доглядати за лляним одягом

Як доглядати за лляним одягом?

  • прати лляні речі краще вручну або на низьких оборотах машинки;
  • прання кольорових виробів повинне бути делікатним, температура не вище 30 градусів;
  • хімчистка одягу із льону виробляється тільки м’якими засобами, адже агресивні склади, що містять хлор не рекомендуються для використання;
  • сушити речі краще в горизонтальному положенні.

Прасувати одяг краще злегка вологою або використовувати режим зволоження на прасці.

Як доглядати за замшевим одягом?

Замшевий одяг завжди виглядає яскраво і стильно, але ось догляд за ним вимагає особливої уваги. Прати такий одяг найкраще вручну, в злегка теплій воді. Порошок і засоби для прання не повинні мати в складі агресивних речовин. Віджимати замшу після прання не можна, вода повинна стекти і висохнути сама.

Сухе чищення виробу можна проводити за допомогою спеціальних валиків для одягу. Після читки рекомендується обробити одяг спеціальним водовідштовхувальним засобом. Хімчистка замші, виведення плям, в домашніх умовах вкрай ризиковані, краще звернутися до фахівців.

Як доглядати за замшевим одягом

Як доглядати за одягом з екошкіри?

Екошкіра – дуже делікатний матеріал і якщо у вашому гардеробі є речі з нього, то до них потрібно ставитися з великою акуратністю. Такі вироби рекомендується регулярно протирати м’якою тканиною і обробляти водовідштовхувальними засобами. Плями потрібно видаляти відразу, використовуючи м’яку губку (фланелеву тканину) і миючий засіб у вигляді гелю.

Не можна використовувати жорсткі методи чищення. Віджимати їх не дозволяється, вода повинна стекти самостійно. Брюки, сукні рекомендується сушити в горизонтальному положенні, куртки, піджаки розвішувати на плічка. Раз на рік рекомендується хімчистка курток і інших виробів з екошкіри фахівцями. Гладити матеріал категорично заборонено. Це допоможе підтримати річ в хорошому стані на довгі роки.

На завершення хотілося б акцентувати увагу на тому, що хімчистка дублянок, хімчистка шуби та іншого верхнього одягу вимагає особливого підходу. Цю роботу ідеально можуть виконати тільки професіонали, які використовують якісні засоби для чищення. Результат домашньої хімчистки може дуже розчарувати вас і зіпсувати дорогу річ.