Виводимо плями від поту: технологія і дієві методи

Піт – те, з чим стикається щодня кожна людина. Незалежно від того, чи була це пробіжка, або просто стресова ситуація, потіють всі. Крім некомфортного відчуття, ще й з’являються жовті плями на одязі, які необхідно видаляти. Пропонуємо в цій статті розібратися, як вивести плями від поту і дезодоранту.

Виводимо плями від поту

Особливості забруднень

Плями від поту завжди представляються помарками жовтого кольору в області пахв. Але також часто з’являються і в інших ділянках. Також помітними ділянками виступають спина і шия, але найпомітнішими вважаються пахви, оскільки тут накопичується багато бактерій. Ці мікроорганізми вступають з протеїнами в хімічну реакцію, що провокує появу неприємного насиченого запаху.

Також часто причиною неприємного запаху виступає дезодорант. Хоч антиперспіранти і зменшують виділення поту, маскують погані аромати, в них є алюміній, який при вступі в реакцію з потовими виділеннями провокує виникнення білих плям.

Як вивести плями від поту на білого та кольорового сорочці?

Видалення потових плям з сорочок – нескладний процес, необхідно всього лише виконати такі дії:

 1. Вивчіть бирку, що розуміти, чи допускається машинне прання.
 2. Скористайтеся рідким засобом Persil, який наноситься на забруднене місце.
 3. Помістіть сорочки в пральну машинку, виставивши оптимальну температуру.
 4. Перевірте, чи віддалилася пляма.

Вкрай важливо підібрати підходящий очищаючий засіб. Для цього визначаються з типом і кольором тканинного матеріалу. Кольорові речі очищаються засобами з написом «Color», а білі – звичайними складами.

Якщо не вийшло видалити пляму відразу, тоді доведеться замочити річ приблизно на 10 хвилин. Це вкрай необхідно, щоб засіб проникло в волокна тканинного матеріалу.

Змивати склад немає необхідності, потрібно помістити річ в пральну машинку і випрати при високому температурному режимі (на бирці вказано, який допускається).

Коли процес прання підійде до кінця, перевірте, чи є жовті плями на сорочці. У разі їх відсутності залишиться тільки просушити вироби.

Якщо самостійно не вдалося вирішити проблему, тоді найкращим способом стане хімчистка сорочок в професійній майстерні.

Виводимо плями від поту2

Як вивести плями від поту на білій футболці?

Не тільки пральні порошки допоможуть в усуненні плям. Існує багато підручних засобів, як вивести жовті плями від поту на білому. Наприклад, часто використовується розчин на основі Аспірину. Оскільки в складі таблеток є саліцилова кислота, вона здатна глибоко проникати в матеріал, не руйнуючи його, але при цьому повертаючи білий колір виробів.

Для приготування такого засобу необхідно взяти:

 • таблетку Аспірину;
 • 1 стакан води;
 • зубну щітку;
 • миючий засіб.

Аспірин потрібно розчинити в склянці води. Потім отриману суміш наносять на пляму, трохи труть його за допомогою зубної щітки. Далі річ залишається на 10 хвилин, а після – стирається вручну, щоб позбутися від залишків суміші.

Також можна використовувати харчову соду і лимон. Ці компоненти здатні не просто вибілювати тканинний матеріал, але і вбивати бактерії. Крім цих інгредієнтів знадобиться ще і нейтральне мило для ручного прання. Алгоритм використання коштів:

 • додайте в столову ложку 10 г харчової соди;
 • з’єднайте компоненти, щоб вийшла паста;
 • отриманий засіб помістіть на пляму;
 • почекайте 30 хвилин;
 • виперіть футболку з милом, щоб прибрати залишки від кислоти.

Якщо ці кошти не допомогли, тоді впоратися із проблемою зможе тільки хімчистка футболки.

Як вивести плями від поту і дезодоранту на чорному одязі?

Якщо з білими речами розібралися, то необхідно також розуміти, як вивести жовті плями від поту з кольорового одягу. Для усунення таких недоліків можна скористатися наступними засобами:

 1. Медичним спиртом, розведеним у воді. Пропорція – 1 до 1. Також беруть ватний диск. Диск змочують в спирту і потім приступають до обробки плям. Побачити результат можна вже через 3-5 хвилин. Якщо плями занадто складні, тоді краще залишити темну або кольорову річ на 1 годину. Потім її полощуть у теплій воді і перуть в машинці.
 2. Сіллю. Знадобиться взяти 1 ст. л. солі, а також зубну щітку. Сіль втирається в пляма, потім її залишають на 10 годин. Далі ці частини очищаються за допомогою щітки, а сама річ стирається.
 3. Міцеллярна вода. Це засіб не тільки відмінно знімає макіяж, але ще й рятує від слідів поту. Справа в тому, що в складі такої води містяться міцели, які вступають в реакцію з плямами, а потім легко їх видаляють. Ватний диск змочують рідиною, а після – активно обробляють забруднення. Через 5 хвилин процедура повторюється, але вже чистим диском з міцелляркою. Далі річ стирається в машинці або ручним методом.

Також відмінним виходом із ситуації стане ручна чистка, яка неодмінно впорається з усіма забрудненнями.

Як в хімчистці виводять плями?

Хімчистка одягу зазвичай стає останнім місцем, куди багато хто звертається за допомогою, оскільки спочатку намагаються все зробити самостійно. Але, в спеціальних майстернях обробка плям проводиться за певними технологіями, із використанням, як професійних інструментів, так і відповідних засобів для виведення плям.

Час, коли препарат впливає з тканиною, теж строго обмежена. Потім в обов’язковому порядку залишки кошти усувають за допомогою стиснутого повітря, а тільки потім промивають водою. Іноді потрібно застосування пара, щоб активувати препарат. В процесі роботи обов’язково використовують для виведення плям стіл або кабіну.

Саме тому повноцінно впоратися з плямами від поту і дезодорантів зможуть тільки в професійній службі.

Виводимо плями від поту4