Суха чистка: що це таке, переваги, етапи проведення

Догляд за власними речами – завжди відповідальний момент, адже хочеться, щоб вони прослужили максимально довго. Особлива увага приділяється речам, виготовленим з делікатних матеріалів, верхньому одязі, а також моделям з різними аксесуарами. Такі вироби завжди чистяться сухим, щадним способом. Пропонуємо розібратися з тим, що таке сухе чищення одягу, ознайомитися з її особливостями і основними моментами.

Що таке суха хімічна чистка?

Часто, звертаючись в хімчистки, клієнти не завжди розуміють, що означає суха чистка одягу, в чому її особливості, відмінності. Сухою хімчисткою називають процес очищення речей, який проводиться із застосуванням розчинників, а не води. Для цього обраний хімічний засіб наноситься на пляму, залишається там на деякий час, а потім вирібсушиться.

В таких цілях застосовують виключно спеціальні склади, які не руйнують тканинну структуру, ефективно при цьому усуваючи забруднення.

Переваги процедури

Розібравшись з тим, що таке суха чистка куртки, піджака або будь-якого іншого одягу, слід ознайомитися з основними перевагами такого процесу:

  1. Відсутність деформацій виробів . При аква чистці такого результату не вдасться досягти.
  2. Цей варіант догляду за речами допомагає впоратися з плямами на тих видах тканин, які не піддаються звичайним варіантам очищення. Наприклад, замша, шкіра, кашемір, тканини з драпіровкою піддаються обробці тільки сухим способом.
  3. Виведення застарілих плям. Це ідеальний варіант, коли на виробі сформувалася пляма, яка своєчасно не було виведено. Тільки за допомогою спеціальних складів вдасться впоратися з забрудненнями, повернути колишній вигляд тканини.

Вкрай важливо пам’ятати, що не варто видаляти плями з матеріалу в домашніх умовах. В іншому випадку це може привести до псування виробу.

фото Що таке суха хімічна чистка

Як проводиться сухе чищення одягу?

Умовно процес, як відбувається суха чистка в спеціалізованих закладах, можна поділити на кілька етапів. Розглянемо їх більш детально.

Етап 1. Огляд речей

Перед тим, як визначитися з типом відповідної чистки, отримані вироби обов’язково оглядають. На етикетці може вказуватися позначення «dry clean», що свідчить про необхідність чистити речі сухим методом. Фахівці обов’язково визначаються з рівнем зносу одягу, наявності пошкоджень на ній, а тільки потім приймають її в роботу.

Етап 2. Попередня обробка

Якщо на матеріалі виявлені плями, тоді обов’язково потрібно застосувати спеціальні склади для їх виведення. Для роботи використовуються виключно якісні та безпечні речовини, які не порушать структуру речі, не викличуть усадки або алергічних реакцій у людини.

Етап 3. Проведення хімчистки

Після ручної обробки плям, виріб відправляється в спеціальні барабани, де очищення буде виконуватися за допомогою парової обробки, а також з додаванням відповідних розчинників.

Етап 4. Сушка речей

Після хімічної обробки, одяг сушиться. Температура сушіння може бути різною – від +25 до 50 °С, вона виставляється, виходячи з матеріалу виробів. Завдяки такому циклу хімчистки, гарантується високий рівень безпеки та екологічності процесу.

Етап 5. Оздоблення

Фінальним етапом процедури є обробка, пресування, відпарювання і прасування виробів. Додатково можуть знадобитися ремонтні роботи, щоб відновити одяг.

Представлена схема – ідеальне рішення, як почистити пальто сухим чищенням, пуховик, інші вироби, щоб повернути речам першокласний зовнішній вигляд.

Як позначається суха чистка?

Позначення сухого чищення – коло, намальований на етикетці. Але крім цього, на малюнку можуть бути додаткові літери. Вони допоможуть співробітникам хімчистки визначити, який тип засобу, використовувати для обробки тієї чи іншої тканини:

  • Р – дозволяє застосовувати звичайні реагенти, виняток – трихлоретилен;
  • F – допускається використання щадного типу розчинників, наприклад, вуглеводню, тріфлотріхлометану;
  • А – означає, що розчинник може застосовуватися будь-який, але тільки при дотриманні акуратності.

Якщо коло на малюнку перекреслений, тоді виріб неможна здавати в хімчистку.

фото Як позначається суха чистка

Як почистити диван сухим чищенням ?

Не тільки одяг, але і подушки, дивани можна піддавати хімчистці. Якщо використовувати для обробки диванів водні розчини, меблі можуть швидко зіпсуватися. У них часто формуються мікроорганізми, виникає цвіль, грибок.

Найбільш ефективний метод – суха обробка диванів у замовника вдома. Виділяють два способи проведення такої процедури – використання пінного і порошкового складу. Перший метод полягає в нанесенні на забруднене місце пінного розчину, який залишається на дивані на деякий час. За цей період піна «поглинає» забруднення, після чого вона віддаляється з поверхні ганчіркою.

Порошкова методика полягає в нанесенні спеціального порошку на поверхню. У складі засобу є «мікро губки», за допомогою яких вбирається бруд. Порошковий склад видаляється пилососом.

фото Як почистити диван сухим чищенням

Скільки коштує суха чистка

Замовити якісну суху чистку одягу пропонує «Американська хімчистка». Фахівці, що працюють тут, гарантовано усунуть всі плями з тканини, повернуть виробам колишній привабливий зовнішній вигляд. Для роботи використовуються тільки якісні склади, які гарантують бездоганний результат і екологічність.

Вартість сухого чищення в нашій компанії вигідна. Вона залежить багато в чому від типу забруднення, його складності, а також виробу, який належить обробити.

Звернувшись в «Американську хімчистку», можна гарантовано отримати якісні послуги сухого чищення речей.