Що таке хімчистка, як вона працює

Хімчистка – це процедура очищення одягу, а також інших речей, в процесі якої використовуються спеціальні хімічні розчинники. Є кілька важливих нюансів такої чистки, тому пропонуємо детальніше ознайомитися з тим, що таке хімчистка, як вона влаштована.

Як працює хімчистка

Головне завдання хімчистки – видалити старі плями, бруд, які не можна усунути за допомогою звичайного прання. Для проведення такого очищення одягу застосовують 2 основних типи розчинників. Це спеціальні активні рідини, такі як:

  • Перхлоретілен;
  • Вуглеводень.

Ще один варіант, ніж чистять в хімчистках, це водою. Так звана, аквачистка.

Машина, яка застосовується для хімічної чистки, це досить складне устаткування. Воно нагадує звичайну пральну машину. Але головна відмінність – в цьому пристрої є мотор, бак, дистилятор, холодильник.

Такі пристрої бувають компактними або повнорозмірними. Вони діляться за типом застосовуваного розчинника, а також за кількістю баків – випускаються однобакові, двох-бакові, трьох-бакові.

Як працює хімчистка

Види хімчистки одягу

Технологія хімчистки залежить від типу проведення процедури:

  1. Суха чистка за допомогою перхлоретілену. Це найдоступніший варіант для проведення хімчистки. Воно актуальне для усунення жирних плям. Переваги такої обробки полягають в тому, що не змінюється фактура виробів. Чи не відбувається деформування дублюючих матеріалів, а відповідно, не виконується усадка. У машину закладається суха річ, і суха дістається звідти. Відбувається процес замкнутого циклу. Такий варіант чистки актуальний для не надто забруднених речей. Не вдасться прибрати забруднення білкового походження.
  2. Вуглеводнева чистка. Це найбільш ощадний варіант для делікатної обробки речей. До переваг такої процедури відносять збереження кольору, пластикового декору, відсутність впливу на прогумований матеріал. Такий метод обробки підходить навіть для деяких видів шкірозамінника. Вважається екологічно безпечним методом усунення плям.
  3. Аквачистка. Така технологія дозволяє піддавати речі до мінімуму механічних впливів. Це найбільш екологічно безпечний варіант обробки виробів. Підходить для обробки практично всіх виробів, які мають водорозчинні забруднення і плями. Це безпечний спосіб очищення речей для людей з алергічними реакціями. Основним компонентом вважаються рідкі добавки, які підтримують колір, зберігають форму волокна.
  4. Ручна чистка. Використовується при очищенні виробів, які не дуже забруднені, або є тільки локальні плями. Актуальна для обробки сумок, оксамиту, шовку, виробів з мереживом, стразами, гіпюром.

То, яким методом буде проводитися чистка, залежить тільки від типу тканини, конкретного виробу, яке належить обробити. Майстри «Американської хімчистки» гарантують проведення всіх очищувальних маніпуляцій максимально якісно і дбайливо.