Що таке аквачистка одягу, особливості процедури

Багато господинь стикаються із необхідністю делікатно і максимально якісно очистити певну річ від забруднень. Не завжди і не у всіх є можливість зробити прання одягу такого рівня в домашніх умовах. У цьому випадку на допомогу приходять хімчистки, де працівники видаляють складні забруднення за допомогою професійного обладнання. Аквачистка – це відносно новий, але дієвий спосіб чистки речей. За її допомогою проводиться делікатне вологе очищення з використанням спеціальних засобів для чищення.

Що таке аквачистка одягу

Що це таке аквачистка одягу?

У гардеробі будь-якої людини є речі, які хочеться носити якомога довше, але, на жаль, вони вимагають певного способу прання або вже мають складно виводяться плями. Домашні пральні машини має дуже обмежений набір функцій, не завжди здатний допомогти в складній ситуації. Саме тоді актуально дізнатися, що таке аквачистка, чим вона відрізняється від звичайного прання або хімчистки.

Під час процесу аквачистки застосовуються спеціальні пральні агрегати, в яких передбачено безліч режимів, що дозволяють правильно підібрати спосіб очищення тієї чи іншої категорії речей. Замість звичайного порошку вживаються більш делікатні гелевидні і рідкі засоби.

За допомогою такого способу можна розраховувати на позитивний результат чищення килимів, штор, одягу – пуховиків, шуби або весільної сукні. Мало того, що складність може полягати в розмірах виробу, що вимагає очищення, є необхідність дуже акуратно очистити річ, щоб не зіпсувати форму або не пом’ялися її.

Чим відрізняється аквачистка від прання

Чим відрізняється аквачистка від прання

Не кожна пральна машинка може забезпечити весь спектр необхідних операцій, адже набір режимів невеликий. Для прання в домашніх умовах пропонується обмежений вибір і хімічних засобів, а вони найчастіше не можуть забезпечити належного ефекту. Під час аквапрання використовуються спеціальні методи очищення – це речовини, що біологічно розкладаються. Вони не завдають шкоди навколишньому середовищу і гіпоалергенні. Дитячі речі і дорослий одяг після аквачистки не просто чистий, але і не викликає подразнень шкіри. Також великим плюсом саме такого методу можна вважати і те, що речі повертаються до власника в ідеальному стані – звичайна праска не в змозі загладити усе так, як це зробить фахівець.

Чим відрізняється аквачистка від хімчистки

Чи не для всіх зрозуміла різниця аквачистки і хімчистки, але ж ці процеси відрізняються один від одного. Хімічний спосіб очищення – це суха чистка. Плями і інші забруднення видаляються із використанням хімреактивів. Фахівці таких пралень добре орієнтуються в спеціальних позначеннях на ярликах одягу і таким чином застосовують правильні засоби, рекомендовані до вживання для певних категорій тканин. Суха чистка гарантує збереження форми одягу і гладеньку поверхню навіть одягу найбільш хитромудрого крою.

Відмінні риси хімічної чистки і аквачистки:

  • Використовуються різні реагенти. Аквачистка передбачає вживання засобів, які не шкодять, у той час як суха чистка передбачає сильні речовини, які можуть пошкодити пляму «зсередини».
  • При сухому чищенню легше виводяться застарілі плями, адже нерідко потрапляння води всередину тканини призводить до більш глибокого проникненню бруду. Це вибір спеціального засобу для видалення кожного окремого забруднення.

Аквачистка – це відносно простий метод впоратися із плямами, що мають водну основу – чай, кава, кров.

Чим відрізняється аквачистка від хімчистки

Що краще хімчистка або аквачистка?

На це питання неможливо відповісти однозначно. Адже, незважаючи на те, що мета процедури одна – очистити виріб від бруду, способи відрізняються один від одного.

Щоб визначитися, який спосіб краще вибрати, в першу чергу потрібно ознайомитися із вмістом ярлика. У кружечку (спеціальна позначка «професійний спосіб догляду за одягом») виробник вказує, який реагент необхідно використовувати для сухого чищення, а також, яку технологію чистки застосувати. Тому вибір стоїть не перед власником речі або працівником хімчистки – він заздалегідь визначений виробником.

Натуральне хутро та штучне відмінно чиститься хімічним методом. Плаття, пальто, шовкові блузи дуже добре очищаються за допомогою води.

Що краще хімчистка або аквачистка

Скільки коштує аквачистка?

Wet-cleaning – це відмінний спосіб чистки речей різних розмірів і матеріалів. До цієї послуги вдаються усе частіше, тому вартість її постійно переглядається, але основними аспектами її формування виступають:

  • Розмір виробу, що вимагає професійного очищення.
  • Ступінь забруднення. Залежно від того, якої складності плями необхідно вивести, підбираються спеціальні засоби.

Волога очистка може бути застосована для позбавлення одягу, килимів та інших речей в будь-який час року. Професійне чищення за допомогою води і індивідуальних миючих засобів гарантує 100-відсоткове видалення забруднень практично з усіх поверхонь.