Секрети правильного прасування сорочки

p>Не доглянутість в будь-якому її прояві кидається в очі першою і визначає ставлення до людини на підсвідомому рівні. Раніше знання, як правильно гладити сорочку вважалося обов’язковою інформацією виключно для дівчат. Зараз же, даний предмет гардероба присутній в обох статей, а обов’язок стежити за собою покладається головним чином на саму людину незалежно від гендерного фактора. Та й не всі жінки хочуть брати на себе цей обов’язок, банально можуть не встигати впоратися з масою домашніх справ в разі завантаженості на роботі або ж не володіти теоретичними основами та навичками прасування. Тому навіть завзяті охоронці традицій повинні визнати, що розуміння, як швидко прасувати сорочки не зайве і їм.

Як правильно гладити чоловічі сорочки

Як правильно гладити чоловічі сорочки

Обов’язкова для презентабельного зовнішнього вигляду ділової людини хімчистка костюма може не дати бажаного результату в разі, якщо з-під піджака визирає зім’ятий шматок хоч і дорогої тканини. Для підтримки іміджу слід запам’ятати кілька парадигмальних рад фахівців в питанні прасування:

  • Чиста праска. Жорстка вода накопичується в прасці із паровими ефектами і згодом може давати різні плями, що нереально відіпрати через нанесення їх з певною температурою розпаленої праски.
  • Прасування слід проводити на вологій сорочці. Найбільш сприятливим буде останній етап сушіння, що настає при звичайному пранні без віджиму і середній температурі повітря в 20-22 ° С вже через 4-5 годин. Це дає рівномірну вологу по всьому матеріалу, що, випаровуючись під впливом тепла праски, розгладжує дрібні складочки. Але можна скористатися і пульверизатором або придбати праску з паровим ефектом.
  • На лицьовому боці бажано взагалі не гладити сорочку. Винятком можна назвати тільки нівелювання дрібних дефектів вже проведеного прасування. У всіх інших випадках потрібно вивернути сорочку навиворіт.
  • Орієнтуватися потрібно по швах виробу для акуратної його розкладки на прасувальній дошці. При цьому починати маніпуляції зручніше з найскладніших частин – рукавів, потім манжетів, а після – і коміра.
  • Пам’ятати про заходи безпеки, в тому числі і для самого виробу. Це означає, що продовжити термін служби сорочки можна, не нагріваючи ґудзики і не розжарити краї плінтованої частини тканини. У іншому випадку зовнішній вигляд буде безнадійно втрачено.
  • Перед початком прання і прасування потрібно ознайомитися із биркою, на якій подаються основні рекомендації поводження з виробом: тип матеріалу, температура прання і прасування.
  • Після прасування сорочку розвішують на плічках або на спинці стільця, інакше вся робота буде зіпсована.

Це не так складно запам’ятати, тим більше що більшість парадигм поширюються і на інші види одягу.

Як правильно прасувати сорочку з бавовни

Як правильно прасувати сорочку з бавовни, інших матеріалів

Навіть хімчистка краватки або метелика не обходиться без аналізу типу матеріалу виробу.

Говорячи про текстильні тканини, зазвичай мають на увазі, що в складі значний відсоток бавовни. Повітропроникність робить таку сорочку відмінним і літнім варіантом, а м’якість і можливість фарбування в будь-які відтінки надає стилістичну універсальність і практичність. Недоліком в роботі з бавовняними виробами стає легкість деформацій – тканина мнеться практично, як і з виробами з льону. Натуральні тканини можуть бути більш щільні, наприклад, з товстої бавовняної сировини, або витончені. Часто їх розбавляють синтетичними волокнами, і тут уже мова йде про частку синтетики, що може бути дорівнює як 1%, так і 30-40%.

Як гладити лляну сорочку

Залежно від складу тканини і її щільності регулюється температура праски і пароотдачі, ступінь вологості сорочки. Усі лляні вироби гладять у вологому стані. У процесі роботи на сорочку розпилюють пар, не допускаючи пересихання матеріалу. Якщо виріб з натурального льону – високі температури не страшні, а речі з суміші матеріалів вимагають середніх температур.

Як гладити лляну сорочку

Як гладити стрейчеву сорочку

Стречева сорочка прасується при середніх температурах. Відпарювання, як і аквачистка, тут не підійде, оскільки вода залишить плями. Починають процес з корсета, а після – переходять до рукавів і низу вироби.

Етапи роботи

Самостійне прасування починати необхідно з підготовки праски. Очищення від накипу можна проводити звичайним оцтовим розчином або лимонною кислотою. При необхідності процедуру повторити, а потім залити водою і погладити шматок непотрібної тканини, щоб упевнитися в чистоті пара. Щоб не допустити накипу або, принаймні, зменшити швидкість його появи, користуються водою, що пройшла очищення фільтрами або бутильованою.

При незнанні (відсутності бирки) типу матеріалу – налаштувати температуру на мінімум і пропрасувати невелику ділянку. Виходячи з результатів, підкрутити або залишити в певному положенні реле управління нагрівом.

Рукава – перше, з чого варто розпочати. Розкласти їх потрібно по лінії шва. Але є і своя особливість в тому, як правильно гладити рукава сорочки зі стрілками або без. Стрілки – своєрідні напрямні для згину при прасування, без них обидва рукави потрібно правильно симетрично складати для прасування, інакше ніяка хімчистка одягу або дорогий пральний порошок не зроблять виріб презентабельним.

Відмінностей, як правильно прасувати сорочки з коротким рукавом і з довгим, майже немає. Але останні зазвичай мають манжети. Вони в питанні, як гладити рукава сорочки, грають важливу роль. Потрібно стежити за лінією підкоміра, якщо вона є, попередньо розстебніть застібку і не створюйте рухами хвилеподібних складок.

Розгладжуючи плечову частину, укладають сорочку на вузьку сторону прасувальної дошки або підставляють спеціальну приставку – міні-копію великої гладилки, що зазвичай йде в комплекті.

Візуальна привабливість – головний принцип і в тому, як гладити комір на сорочці. Тому спочатку пропрасовується внутрішня частина, що загортається і видно при носінні.

Передню частину сорочки прасують слідом за рукавами, манжетами та коміром. Область, прилеглу до горловини, розгладжують більш ретельно.

Залишилося тільки повісити виріб на тремпель. Досвід допоможе впоратися із завданням за 3-5 хвилин.

Як гладити стрейчеву сорочку

Для тих, хто самостійно не хоче займатися прасуванням, працює наша хімчистка сорочок. У нас є як ручна хімчистка, так і аква. Якісний результат буде в точно зазначений час.