Особливості та переваги хімчистки килимів

Чисті килимові покриття – запорука комфорту і затишку в домі. Крім естетичної складової,такі вироби ще й відповідають за безпеку перебування в приміщенні. Часто в килимах заводиться багато мікробів і бактерій, тому свіжість і чистота виробів повинна бути на першому місці. Ідеальним рішенням стане звернення в «Американську хімчистку», де пропонуються якісні послуги з очищення килимових покриттів.

Тим, хто вперше стикається з такою процедурою, пропонуємо розібратися з тим, що таке хімчистка килимів, як вона проводиться, які переваги у процедури.

Що потрібно знати про хімчистці килимів?

Хімчистка килимів – процедура, яка полягаєв ретельному очищенні підлогових покриттів, видалення плям з поверхні, різногороду забруднень. Може проводитися два варіанти чистки – суха або волога, в залежності від типу матеріалу, а також рівня забруднень.

Така послуга може виконуватися як на дому у клієнта, так і в хімчистці, коли килимові покриття забираються співробітниками клінінгових компаній. У будь-якому випадку, у замовників часто виникає одине і те ж питання, чи потрібно пилососити килим перед хімчисткою. Суворого правила про необхідність виконання цієї процедури немає, але привести в порядок покриття все ж рекомендується. Один раз пропилососити виріб цілком достатньо.

фото Що потрібно знати про хімчистці килимів

Як відбувається хімчистка килимів

Хімчистка килимових покриттів може відрізнятися, в залежності від обраного типу очищення. Але розглянути приблизну схему виконання процедури, можна:

  1. Проведення вакуумного чищення пилососом, що дозволяє позбутися від сміття, пилу, вовни на поверхні. Також це необхідно, щоб видалити специфічні види забруднень, наприклад, жуйки.
  2. Використання засобів для виведення плям, щоб видалити навіть найстійкіші і в’їдливі забруднення.
  3. Проведення очищення за допомогою роторної машини, коли додатково використовуються щітки, ПАДИ. Також можуть застосовуватися екстракторні машини (миючі пилососи).
  4. Позбавлення від залишків миючих складів.
  5. Кондиціонування покриттів за допомогою спеціальних засобів, щоб позбутися відстатичного ефекту, освіжити відтінок килима.
  6. Зачісування ворсу. Цей етап необхідний, щоб укласти ворс в тому напрямку, в якому він повинен розташовуватися. Для такої роботи застосовується спеціальна щітка.
  7. Сушка виробів.

Також слід розуміти відмінності між сухим і пінним чищенням. Перший варіант полягає в нанесенні миючих складів за допомогою розпилювання на килими, а потім обробці поверхні парою, її детальному очищенні.

Виконання пінної чистки полягає в догляді за килимовими покриттями за допомогою нанесення аерозольної піни.

фото Як відбувається хімчистка килимів

Особливості вологого і сухого чищення

Якщо говорити про те, що краще хімчистка або прання килимів, то тут слід відштовхуватися від типу забруднень, а також матеріалу, з якого виготовлено виріб. Сухий варіант чистки стане актуальним рішенням при необхідності в швидкі терміни освіжити вироби. Наприклад, це оптимальний варіант для офісів, дитячих закладів. Також суха чистка підходить для обробки антикварних, дорогих покриттів.

Видаляти забруднення таким методом підійде матеріалам, в складі яких є вовняні або шовкові нитки. Їх обробка агресивними реагентами просто не допускається. Переваги сухого типу чищення:

  • використовується вприміщеннях з підвищеним рівнем вологості, не створюючи при цьому ризик формування цвілі;
  • гарантує відсутність усадки вироби;
  • відрізняється безпекою для людського здоров’я;
  • гарантує прекрасну збереження виробів.

В свою чергу волога чистка проводиться поетапно, для роботи обов’язково застосовується спеціалізоване клінінгові обладнання, відповідні очищаючі склади. Після цього обов’язково виконується промивка килима з двох сторін під спеціально відрегульованим тиском. Ця процедура може проводитися виключно в умовах цеху.

Сушити виріб після такого процесу буде потрібно протягом 2-10 годин, це залежить від товщини і параметрів виробів.

Головна перевага вологою хімічної чистки – можливість видалити всю накопичену бруд навіть з надчеревній шару. Фарби на покритті стають яскравішими, а накопичені запахи – зникають.

Для чого потрібна хімчистка килимів

Очищення килима в домашніх умовах дає тільки поверхневий результат. Щоб прибрати всі забруднення, обробити найглибші шари ворсу, знадобиться застосовувати тількипрофесійне обладнання.

Якісне очищення покриттів гарантує усуненнянеприємних запахів від виробів, використовується, якщо фарби на поверхні тьмяніють, а ворс – стає більш спресованим. Фахівці рекомендують проводити таку процедуру хоча б раз на півроку – рік. Особливу увагу килимах рекомендується видаляти в кімнатах маленьких дітей. Вони не повинні поглинати пил, накопичений виробом.

фото Для чого потрібна хімчистка килимів

Скільки коштує почистити килим в хімчистці?

«Американська хімчистка» пропонує якісну чистку підлогових покриттів. Послуга може проводитися як сухим, так і вологим способом. Те, скільки коштує хімчистка килимів на дому в Києві, залежить від розмірів виробу, рівня забруднень, складності обробки покриттів, обраного методу роботи.

Щоб отримати точну інформацію, краще звернутися до фахівців компанії, які оцінять рівень забруднень, визначать підходящий варіант чистки, розрахують вартість послуги.

«Американська хімчистка» – гарантія якісного виконання послуг, а також максимально доступною вартості.