Особливості хімчистки пуховиків

Пухові куртки – must have будь-якого гардероба, вони використовуються і чоловіками, і жінками, і дітьми. Носять такий верхній одяг зазвичай не один сезон, тому при появі плям, інших забруднень, вироби або очищаються вручну, або здаються в спеціалізовані служби. У цій статті ми розглянемо, що таке хімчистка пуховика, як вона виконується, чи є альтернатива такому методу.

Як відбувається хімчистка пуховика

Перед тим, як розібратися, як робиться хімчистка пуховика, слід визначитися з типом процедури, яка буде проводитися. Виділяють два методи – суха і аква. Познайомимося з їх особливостями ближче.

Суха чистка

Проведення сухого чищення полягає в усуненні всіх забруднень без застосування води. Досягти ідеального результату вдасться тільки завдяки використанню спеціальних хімічних складів.

Спочатку речі уважно вивчаються фахівцями, потім сортуються, виходячи з плям, які належить вивести. Тільки після проведення таких маніпуляцій виріб поміщають в спеціальну машину, яка замість води застосовує хімічні реактиви.

Щоб до кінця розібратися, що таке суха чистка пуховика, розглянемо її основні особливості:

 • при проведенні очищувальних маніпуляцій не використовується вода;
 • речі обробляються за допомогою пароманикена, що гарантує гарне збереження форми курток;
 • для роботи застосовуються спеціальні хімічні реактиви, які легко виводять навіть найважчі забруднення.

Відзначимо, що при сухому чищенні обов’язково застосовуються виключно безпечні та екологічно чисті препарати.

фото Як відбувається хімчистка пуховика

Виконання аквачистки

Аквачистка вважається відносно новим методом. Вона дозволяє усунути навіть найдрібніші забруднення, які накопичуються всередині структури матеріалу.

Такий метод заснований на застосуванні води і миючих складів, які розчиняються в рідині. Сам процес дуже нагадує процес звичайного прання. Але він проводиться в автоматичних машинах, спеціально призначених для цього. Обладнання, що використовується для аквачистки, гарантує:

 • точну установку оптимального температурного режиму;
 • підбір часу для подачі води і її необхідної кількості;
 • якісне виконання очищувальних маніпуляцій;
 • оптимальне дозування і час, витрачається для подачі миючих складів;
 • можливість вибору підходящого режиму сушки і віджимання.

Підібрати оптимальний варіант чистки зможуть безпосередньо фахівці майстерень при прийомі речей.

Як почистити пуховик, якщо хімчистка заборонена

Існує багато домашніх способів чищення, які оптимально підходять для очищення курток в домашніх умовах.

Найпростіший спосіб – ручне усунення плям. Він підійде, якщо виріб не вимагає кардинальних заходів, а потребує лише у виведенні певних забруднень. Для очищувальних маніпуляцій готують суміш на основі 500 мл води, 1 ч. л. нашатирного спирту, 1 ч. л. миючого засобу. Склад збивається до формування піни, потім в ньому змочують губку, приступають до чищення пуховика. Якщо забруднення дуже велике, тоді пляма замочують і залишають на певний час. Потім склад змивається теплою, чистою рідиною.

Другий варіант чищення полягає в:

 • використанні 1 ст. л. крохмалю, яка змішується з 1 ч. л. солі і водою;
 • густа суміш потім наноситься ганчіркою на найбільш проблематичні місця;
 • після підсихання склад змивається за допомогою вологої губки. Це дозволяє не тільки усунути забруднення, а й позбутися від засмальцьованих місць.

При виконанні чистки курточки в домашніх умовах слід дотримуватися кількох правил:

 • не терти тканинний матеріал дуже сильно і не застосовувати щітки з жорсткою щетиною;
 • не застосовувати відбілювачі, що містять хлор;
 • проводити обробку плями рекомендується спочатку від країв, а потім переходити до центру.

Фахівці рекомендують спочатку намагатися очищати пуховик без машинного прання, якщо такі маніпуляції не допомагають, тоді можна звернутися за допомогою до фахівців.

фото Як почистити пуховик

Машинне прання пухової куртки

Вирішивши все-таки випрати пуховик в машинці, спочатку виставте правильну програму. Кращим варіантом стане вибір «делікатного» або «ручного» режиму прання. За 1 раз не допускається прання відразу декількох виробів, оскільки це призведе до перезавантаження приладу. Хитрий прийом, який стане прекрасним рішенням для прання, це використання для прання м’яких тенісних м’ячиків. Вони не допустять появи грудок пуху.

Температуру при пранні встановлюють до + 30°С. Для такої процедури фахівці рекомендують використовувати рідкі склади або гелі. Порошкові засоби можуть не повноцінно розчинитися, що призведе до формування розводів на курточці. Незалежно від того, який препарат використовується для чищення, потрібно встановити мінімум 3-5 полоскань курточки.

фото Машинне прання пухової куртки

Скільки коштує хімчистка пуховика в Києві

Вирішивши здати пуховик в хімчистку, віддавайте перевагу тільки перевіреним майстерням. Однією з таких є «Американська хімчистка», де працюють перевірені фахівці, використовуються виключно якісні препарати.

Відповідаючи, скільки коштує чистка пуховика в хімчистці, можна сказати, що ціни починаються від 500 грн. Але все залежить від стану речі.