Особливості чищення хутряних виробів

Особливості домашньої та професійної чистки хутряних виробів

Хутряні вироби додають особливого шарму своїм власникам. Такий одяг відразу підкреслює бездоганний смак людини, робить його більш привабливим. Але хутряні речі потребують особливого, правильному догляді. У більшості випадків вдаються до професійної чищення, але при бажанні, можна виконати процедуру і в домашніх умовах. Пропонуємо розібратися, чи можна прати хутряні вироби, як правильно доглядати за ними в домашніх умовах.

Як чистити хутряні вироби в домашніх умовах

Перед тим, як приступати до очищення хутра, слід розібратися, який саме вид матеріалу у вас. Для цього визначаються з такими моментами:

  • шуба або інший одяг виготовлена з натуральної або штучної сировини;
  • яка довжина ворсу – коротка або довга;
  • який колір матеріалу – темний або світлий.

Також перед тим, як правильно чистити хутряні вироби, визначіться з бажаним результатом. Видалення плям, повернення колишнього блиску, усунення жовтизни вимагає різних підходів.

фото Як чистити хутряні вироби

Усунення не сильного забруднення

Шуби з натурального хутра світлих відтінків потребують застосування натуральних компонентів для чищення виробів. Для цього можна застосовувати крохмаль або манку. Речовина розсипається на поверхні сковороди, підігрівається до 80 °С, не допускаючи підгоряння.

За допомогою розігрітого засобу обробляється виріб з хутра, а потім за допомогою щітки видаляються залишки складу, шуба обтрушується.

Темні кольори вимагають застосування харчової солі дрібної фракції, також підійдуть подрібнені горіхи, пластівці. Вони не гріються, а просто наносяться на поверхню матеріалу, очищаються щіточкою.

Для штучного хутра застосовується 1 ст. л. прального порошку, розведена в 1 л кип’яченої води. Розчин остуджують, наносять на матеріал, використовуючи вату або м’який ватний диск. Потім засіб акуратно стирається, змивається теплою водою, застосовуючи губку.

фото Усунення не сильного забруднення

Боротьба з жирними плямами

Способи видалення плям з хутряною поверхні ідентичні для одягу, незалежно від кольору. Для усунення такого роду забруднень потрібно взяти 500 мл води, 3 ст. л. кухонної солі. Всі компоненти змішуються до однорідного стану, щоб сіль добре розчинилася. Приготованим складом потрібно буде змочити губку, а потім з її допомогою обробити забруднену ділянку. Після очищення знадобиться промити місце чистою водою, просушити його.

Існує ще один спосіб очищення жирних плям. Він полягає у використанні:

  • 1 ч. л. нашатирного спирту;
  • 0,5 літра води;
  • 20 г солі.

Всі компоненти потрібно з’єднати, потім в отриманому розчині потрібно змочити ганчірку з тканини. Акуратними рухами пляма віддаляється, а шуба виноситься на свіже повітря для провітрювання.

Повернення блиску матеріалу

Для повернення шубі колишнього блиску і м’якості знадобиться використати оцет, розбавлений у воді. Цим розчином проводиться обробка виробу, прямуючи зверху вниз. Виворітну частина можна очистити гліцерином, розчиненим у воді (1: 1). Це поверне шубі блиск, її колишню м’якість. Після таких маніпуляцій не забудьте просушити виріб.

Усунення жовтизни

Актуальне питання, що виникає у багатьох, це те, як чистити хутряні вироби, від жовтизни. Розчин потрібно готувати за допомогою 2 ст. л. перекису водню, літра води. Хутро протирається отриманим препаратом, потім залишається до повного висихання. Далі приступайте до сушіння виробу.

Як відбувається хімчистка шуби

Розглянемо, як відбувається хімчистка шуби в умовах професійних установ:

  1. Виконується відкатування матеріалу в деревній тирсі або гранулах.
  2. Проводиться чистка за допомогою гідрокарбону і перхлоретілену. Це спеціальні розчинники органічного типу, які застосовуються для делікатних виробів.

Гідрокарбон використовується для виробів, що мають хутряні обробки, без великої кількості забруднень. Речовина доглядає за матеріалом, але не виводить плями, різні залишки застарілого бруду. Для чищення підкладкалки такий склад не підійде.

Застосування перхлоретилену актуально для сильних забруднень. Хутряні вироби стають «живими&raqu ;, шовковистим. Ворсинки повертають свою м’якість, шуба розгладжується, декор відновлюється. Після цього етапу хутряні вироби упаковуються і повертаються клієнтам.

фото Як відбувається хімчистка шуби

Скільки коштує хімчистка шуби в Києві?

Те, у скільки обійдеться хімчистка шуби, залежить від кількох факторів:

  • рівня складності забруднення (видалення однієї плями обійдеться дешевше, ніж комплексне очищення виробу);
  • виду матеріалу (штучного або натурального), його кольору;
  • типу чистки, а також коштів, які використовуються для цього;
  • терміни, в які потрібно вкластися.

При бажанні замовити якісну хімчистку виробів, скористайтеся пропозиціями компанії «Американська хімчистка». Ви отримаєте першокласне виконання всіх робіт за невисокою ціною.