Методи очищення взуття з нубуку: основні рекомендації

Нубук – ефектний і елегантний матеріал, який змагається тільки з замшею. Вибираючи взуття з нубуку, слід розібратися з тим, як проводиться чистка таких виробів, що зробити для нівелювання процесу старіння матеріалу і виправлення результатів негоди. Саме питанню, як чистити нубук, і буде присвячена наша стаття.

Як чистити набук

Специфіка матеріалу

Перед тим, як чистити нубук від плям, слід розібратися зі специфікою матеріалу. Nubuck є щось середнім між замшею і шкірою. Структура дрібно ворсиста, її можна досягти завдяки хромовому дубленню і шліфовці шкурної поверхні рогатої худоби. Даний матеріал дуже міцний, вологостійкий, має тривалий термін служби. Часто він використовується, щоб шити трекінгові черевики.

Як чистити нубук від жирних плям залежить від підвиду матеріалу:

 1. Nubuck натуральний. Дуже приємний на дотик, підтримує необхідний тепловий баланс, має відмінну повітропроникність, не потребує ретельного догляду. Натуральний нубук регулярно просушується, обробляється просоченням для відштовхування води.
 2. Замінник. Візуально його складно відрізнити від натурального матеріалу, йому не страшні температурні перепади, висока вологість. Такий нубук практичний, має тривалий термін служби, але відрізняється зниженою повітропроникністю. Обробляти матеріал потрібно спеціальними дезодорантами і антисептичними складами.
 3. Oiled nubuck. Це натуральна сировина, нагодована масляним складом. Це сприяє формуванню водонепроникної плівки. На вигляд такий нубук гладкий, трохи зволожений, міцний. Використовується для виробництва тімберлендів і зимових чобіт.

Будь-який вид матеріалу не потребує настільки ретельного догляду, як замша або велюр. Також і ремонт взуття виконується без проблем.

Для чищення матеріалу знадобиться використання спеціальних щіток:

 • ті, що мають очищувальну поверхню;
 • ті, що мають додатковий шар у вигляді м’якої губки;
 • ті, що поєднують ворс з каучуку з губчастим і металевим шаром.

Альтернативним варіантом стане застосування гумової гумки.

Специфіка матеріалу

Основні рекомендації по догляду за взуттям з нубуку

Безумовно, найкращим рішенням стане професійна хімчистка взуття, але і вдома самостійно можна виконати маніпуляції для чищення виробів. Те, як чистити нубук від сольових розлучень, залежить від забруднення і рівня намокання. Повноцінна чистка складається з декількох етапів. Розглянемо їх більш детально.

Сушка – етап номер 1

Після повернення з вулиці взуття з нубуку просушують. Для цього можна застосовувати нагрівальні прилади, це виконується в кімнатних умовах. Для прискорення сушки туфлі або чоботи наповнюються папером, а за ступенем необхідності – кладуть новий.

Список рекомендацій із чищення взуття із нубуку:

 1. Використовуючи спеціальну щітку, бруд і пил прибирають із поверхні матеріалу.
 2. Забруднення, які сильно в’їлися, видаляються за допомогою піни або шампуню для взуття.
 3. Вироби сушать, враховуючи вище перераховані рекомендації.
 4. Потім плями очищають щіткою, яка має м’який металевий ворс або ластик.
 5. Усі процедури при необхідності можна повторити по 2-3 рази.
 6. При наявності дефектів на взуття, скористайтеся барвником спреєм.

Щоб підняти ворс, скористайтеся щіткою. Перед тим як чистити нубук від бруду, необхідно також врахувати і заходи безпеки. Пам’ятайте, що мити матеріал не допускається водою з крана із застосуванням побутової хімії. Піну зазвичай наносять на губку і рівномірно розподіляють по взуттєвій поверхні. Також, виконуючи миття взуття, не можна сильно натискати на чоботи чи туфлі.

Повертаємо колір і фактуру

При втраті кольору, освіті мікроподряпин на поверхні, має бути обробка взуття професійними засобами. Для цього підійде спрей і фарба. Щоб уникнути плям слід рівномірно розпилювати склад, роблячи дистанцію в 30-40 сантиметрів.

Не допускається виконувати чистку нубуку звичайним кремом для шкіри. Таке рішення призведе до псування матеріалу.

Фінальний етап

Далі беруть спрей для відштовхування вологи і рівномірно наносять його на поверхню взуття. Натуральний матеріал вимагає регулярної обробки, oiled nubuck – не потребує захисту, спрей застосовують тільки при тривалому процесі зносу взуття або, коли Тімберленд намокнуть.

Фінальний етап

Як чистити нубук від пилу?

Окремо розповімо про чищення взуття від пилу. Спочатку використовується суха щітка або тканинний матеріал. Далі на поверхню наноситься спеціальний спрей. Кольори засобів можуть бути різними, тому легко підібрати той, що найбільше підходить за відтінком. Такий підхід гарантує збільшення терміну служби взуття.

Популярний метод чистки – використання нашатирного спирту або горілки. 2 ч. л. спирту розчиняють в 1,5 ст. л. води. Потім беруть вологий тампон і протирають ним місце забруднення.

Для видалення забруднень із взуття темного кольору, можна скористатися кавовою гущею. Залишки від меленої кави наносять на чорне або коричневе взуття, потерти брудні місця протягом 3-4 хвилин. Далі залишки видаляють спеціальною серветкою або чистою тканиною.

Якщо взуття втратило свій первинний зовнішній вигляд, тоді впоратися із такою проблемою допоможе тільки ручна хімчистка. «Американська хімчистка» пропонує ремонт одягу та взуття, виконуючи всі процеси якісно і з використанням безпечних матеріалів.