- Ua
- Ru
Користуйтесь безкоштовно послугами кур'єрської служби на час дії посиленого карантину.
Телефон кур'єра: 044-222-57-63Чоловіча сорочка – обов’язковий атрибут ділового та офісного стилю. Такі вироби одразу підкреслюють стиль та гарантують гарний зовнішній вигляд. Багато умільців та вмілиць вирішують самостійно займатися шиттям виробів, щоб і заощадити, і підігнати модель чітко під параметри фігури. Пропонуємо розглянути, як пошити сорочку для чоловіків та жінок.
Перше, що необхідно зробити, це побудувати модель та викроїти її. Залежно від фасону кількість деталей може змінюватися, але якщо йдеться про класичний варіант сорочки, то тут такий набір:
Для тих, хто самостійно не вміє будувати схеми, краще скористатися готовими кресленнями, що є у вільному доступі в інтернеті.
Важливо пам’ятати, що кроїти комір і рукави краще після того, як буде уточнено посадка, а також чітко визначені деталі пройми та горловини.
Обов’язково залишати припуск на бічні шви, рукави та нижню частину – 1,2-1,5 сантиметрів. Також додають по 1 см до вирізу горловини, коміра та манжетів.
Тканина, що краще підійде для пошиття сорочки – бавовняна чи лляна, можна також брати віскозу чи шовк.
Перша деталь, з якої потрібно починати, це планка. Вона повинна бути шириною 3-3,5 см. Підборт обов’язково проклеюють дублерином. Кокеток викроюють дві, зшивають їх зі спинкою та передом, щоб спустити припуски на шов між деталями. Оверлок не використовується.
Якщо у вашій моделі буде додатково накладна кишеня, тоді пришивають її. Комір зазвичай робиться зі стійкою. Для його розкрою вимірюють довжину горловини, слідуючи планованій лінії пришиву. Найкраще робити вимірювання у складеному вигляді, використовуючи сантиметр.
Бічні шви на сорочці на цьому етапі ще не зшиваються. Це робиться після втачки рукавів.
Цей етап має на увазі «відкритість» рукавів, що гарантує зручність у намітці та виконанні застібки. Потім рукав вшивається у пройму. Вимірюється довжина пройми та порівнюється з протяжністю оката рукава. Обов’язково додаємо мінімум 4 см.
Бічний шов роблять 1 рядком, що сточуватиме рукав з бічними зрізами. Манжети пришивають традиційним способом. Далі роблять розмітку розташування петлі та ґудзиків. Важливо, щоб їхнє розташування було мінімум в 1,5 сантиметрах від краю борту.
Після цього відстрочують сорочку, рівняють низ та підшивають його.
Перед тим, як пошити жіночу сорочку, необхідно визначитися з моделлю і тканиною. Краще віддавати перевагу натуральним матеріалам. Легшим варіантом стане пошиття з однотонного матеріалу, оскільки з наявністю візерунків працювати буде набагато складніше.
Струнким дівчатам можна вибирати різні силуети, повним краще віддавати перевагу напівприлеглим варіантам і не прозорим тканинам. Офісним робітницям краще вибирати класичні тканини для сорочок та напівприталені фасони. Хорошим вибором стане віскоза, льон, натуральна бавовна, а також шовк. Ось тільки з останнім матеріалом потрібно бути максимально акуратним, оскільки він підійде лише володаркам ідеальних параметрів.
Після визначення з матеріалом та фасоном приступають до створення викрійки. Суть моделювання полягає в перекладі грудної виточки в шов збоку та моделювання кокетки, переводячи її в пройму, що на спині. Не забуваймо про припуски на шви – 1,5 сантиметрів.
Усі виміри, отримані на кресленні, переносимо на тканину, приступаємо до пошиття. Користуємося таким алгоритмом:
Пошиття сорочок – складний та відповідальний процес, який займає багато часу сил. Тому набагато простіше звернутися до перевірених майстрів, скориставшись послугами професійного ательє. Замовити таку послугу можна у нас, гарантовано отримавши чудовий результат. Наші майстри правильно знімуть мірки, запропонують кілька варіантів тканин та кращої фурнітури, пошиють ідеальний варіант чоловічої чи жіночої сорочки з короткими чи довгими рукавами.
Також, якщо вам потрібна професійна хімчистка сорочок, ви можете скористатися нашою пропозицією. Самостійне прання такого одягу приведе до псування, тому краще довіритися досвіду майстрів.