Як вивести жирні плями з одягу?

Жирні плями на одязі – проблема, з якою стикаються багато господинь. Виправити такі помарки – досить складно, особливо, якщо немає відповідних підручних засобів під рукою. Особливо важко відіпрати масляні залишки, адже вони не тільки важко виводяться, але ще і швидко розтікаються. Також звертайте увагу на застарілі плями, які можуть світлішати. Вони перетворюються в матові, але при яскравому освітленні їх дуже добре видно. Тому краще розібратися, як видалити жирні плями, щоб не допустити їх погіршення.

Виведення жирних плям з одягу

Набагато простіше рухатися «гарячими» слідами. Свіжу пляму з футболки або сорочки набагато легше усунути, ніж затягнути цей процес. Свіжі помарки зможе видалити будь-який засіб для виведення плям.

Перше, що потрібно зробити, це замочити його водою. Гаряча рідина здатна тільки погіршити ситуацію, це пов’язано з тим, що в складі міститься білок, який ще більше «чіпляється» за тканинний матеріал. А холодна вода не прибере забруднення як слід. Тому оптимальним рішенням чистки стане полоскання одягу в теплій водичці з милом.

Також користуються часто і народними методами. Наприклад, використовують сіль, горілку, гас, крохмаль, оцет, крейду та інші засоби. Відзначимо, що не всі вони несуть користь для конкретних типів тканинних матеріалів. Якщо сіль не здатна зіпсувати матеріал, то ось від гасу можна очікувати поганих наслідків.

видалення жирових плям  

Універсальним засобом вважають господарське мило. Воно відмінно видаляє свіже забруднення, а також здатне впоратися і з застарілими плямами. Намочіть шматок мила в теплій воді, залиште на 12 годин, щоб воно добре вбралося. А потім – прополощіть одяг в теплій воді.

Також можна застосовувати оцтову есенцію. Змішайте кілька крапель оцту в рівній пропорції з водою, а потім замочіть в розчині одяг на 10-15 хвилин. Далі слідує звичайне повсякденне прання.

Зустрічається застосування і крохмалю для таких цілей. Для видалення старої жирної плями такий засіб підходить відмінно. Розчиніть речовину у воді, нагрійте її, а потім – опустіть в рідину одяг на 10 хвилин. Коли замочування буде закінчено, можна випрати річ.

Особливості видалення жирових плям

Зверніть увагу на кілька важливих моментів:

  • шовкові, синтетичні, нейлонові тканини не вимагають експериментів, тут краще відразу використовувати хімічні засоби з магазину;
  • перед застосуванням будь-якого покупного засобу спочатку протестуйте його на невеликій ділянці речі, а тільки потім нанесіть на весь виріб;
  • при виборі засобу для виведення плям уважно вивчайте склад, при наявності в ньому відбілюючих речовин, для кольорових тканин його не можна використовувати;

Також обов’язково вивчайте те, що написано на самій етикетці до речі. Виробник надає рекомендації по виведенню жирових плям, яких слід дотримуватися.

Чи відпирає хімчистка жирні плями?

Обробка забрудненого місця в хімчистці – найкраще рішення. Оскільки в професійній майстерні є спеціальне обладнання, безпечні склади, які з легкістю впораються з плямами різного рівня. Завдяки тому, що всі маніпуляції виконуються строго за протоколом, результат буде максимально передбачуваним і якісним. Щоб активувати препарат, може застосовуватися пар, а також в деяких випадках потрібно для виведення плям стіл або кабіна.

Тому в професійній хімчистці всі маніпуляції надають бажаний результат.

чи відпирає хімчистка жирні плями

Де вивести жирні плями?

«Американська хімчистка» стане кращим рішенням, щоб прибрати жирні плями з одягу. Щоб отримати якісний результат, необхідно або викликати кур’єра, який доставить виріб, або самостійно привезти одяг в майстерню.

Переваги компанії:

  • використання тільки безпечних гіпоалергенних складів, які якісно усувають плями;
  • професійні майстри, котрим під силу впоратися з будь-якими забрудненнями;
  • оперативна робота, що дозволяє очистити вироби максимально швидко.

Самостійне видалення жиру, інших жирних плям – досить складний процес. Не завжди вдасться досягти бажаних результатів, крім того, можна ще й зіпсувати улюблену річ. Тому краще всього довіритися фахівцям, які гарантують першокласні результати. У «Американської хімчистці» працюють саме такі.