Особливості прання подушок

Забруднена постільна білизна не тільки неприємна запахом і зовнішнім виглядом, але і таїть в собі небезпеку розвитку алергічної реакції, зараження шкідливими мікроорганізмами. Знаючи, як прати подушки, можна позбутися від пилу і мікробів, надати подушкам свіжість і доглянутість.

Як стірати подушки

Як прати подушки з холлофайбера?

Перевагою волокон на основі поліестеру вважається здатність відводити без вбирання вологу. Це дозволяє ефективно і досить швидко очищати поверхню, а сушка займає менше часу, ніж, наприклад, у натурального пуху.

І, розуміючи правила, як прати подушки в пральній машині, можна гарантувати всі початкові характеристики за обсягом подушки. Невибагливість матеріалу не означає, але прання не має особливостей. До них відносяться:

  • виключно делікатний режим прання;
  • нівелювання віджиму (інакше будуть грудки, і повернути обсяг неможливо);
  • застосування рідких миючих засобів, що не залишаються, як гранули в звичайному порошку, на поверхні і всередині матеріалу;
  • сушка виключно після самого прання і в горизонтальному положенні протягом декількох днів з перманентним струшуванням і збиванням.

Для подушок даного типу може бути застосоване і роздільне прання наповнювача і напірника. Це дозволяє краще обробити наповнювач, особливо при наявності щітки для вовни та хутра.

Відновити легкість і пружність холлофайбера досить просто і багато виробників навіть рекомендують домашній метод догляду за такими подушками. Але потрібно приділити цьому кілька днів, контролюючи процес висихання матеріалу.

Як прати подушки з холлофайбера

Як прати пір’яні подушки?

Перо і пух домашніх птахів в подушках – затребуваний матеріал для любителів комфорту. Але потрібно відрізняти види пір’я:

  • водоплавні птахи мають водовідштовхувальне пір’я (гуси та качки);
  • у курей пір’я ламке і повільно сохне.

Тому перші прати у звичайній пральній машинці можна, а другі – не рекомендується. Але і тут не обійтися без нюансів, як прати подушку з пір’ям. Правила прання подушок з гусячого і качиного пір’я наступні:

  • температурний режим до 40 градусів;
  • мінімальна кількість оборотів і максимальне полоскання;
  • сучасні засобу без порошку – гелі та капсули;
  • тенісні м’ячики або спеціальні кульки допомагають збивати пух в барабані, краще його очищати і зберігати згодом форму;
  • виключити утворення всередині подушки цвілі допоможе не тільки правильна сушка в горизонтальному положенні, але і винос подушки на свіже повітря, попадання прямих сонячних променів і перевертання, збивання подушки протягом 1-2 днів до повного висихання.

Сонячне світло є рекомендованим і як профілактичний захід проти кліщів, що також може вважатися певним знезараженням. Такі «сонячні ванни» показані подушкам з пір’я регулярно, в той час як чистку в машинці або хімчистка подушок професійного типу бажані не рідше разу на квартал.

Якщо впевненості в своїх силах або бажання приділити тому увагу немає, а також при неможливості визначити походження пір’я наповнювача, допоможе аквачистка.

Як прати пір'яні подушки

Як прати подушку з синтетичним наповнювачем?

Силіконові кульки використовуються для групи подушок, які назвалися «антистрес». І їх в основному використовують для малогабаритних декоративних моделей, що надають м’який масаж і створюють затишок. Але і вони іноді брудняться і їх, також як і інші види виробів для відпочинку, потрібно час від часу прати. Особливості матеріалу роблять процедуру досить складною. Хоча розібратися, як прати подушки з поліестеру при бажанні зможе будь-яка господиня, приділивши процедурі кілька днів. В ідеалі необхідно розпороти чохол і вийняти наповнювач. Чохол стирається в звичайному режимі (безпорошковими речовинами і з хорошим полосканням), а гранули в теплій воді споліскуються в мильному (господарське мило підійде) розчині.

Сушка передбачає кімнатну температуру або винесення на вулицю в маловітряну і сонячну погоду.

Якщо ж вилучити наповнювач не є можливим, потрібно розуміти, як прати силіконові подушки в машинці. Прання проводять в делікатному режимі без віджиму, але тільки в спеціальних мішках. У цьому випадку як не можна краще підійде звернення в спеціалізовані хімчистки, що мають у своєму розпорядженні спеціальні засоби для очищення наповнювача з силікону.

Як прати подушку з синтетичним наповнювачем

Як прати пухові подушки?

Найбільш популярним матеріалом для подушок і зручності сну на ньому, і вартості наповнювача, є пух. Фахівці дають такі рекомендації, як правильно прати пухові подушки:

  • Практично будь-яка побутова пральна машина має режими «для вовни / шовку / тонких тканин». Саме вони стануть оптимальними в даному випадку.
  • Особливості температурного режиму схожі з іншими типами наповнювачів – максимально до 40 градусів С.
  • Миючі засоби вносяться в мінімальній кількості і тільки гелеподібного виду. Гранульований порошок неможливо усунути повністю з волокон матеріалу навіть при повторному обполіскуванні.
  • Сушка на свіжому повітрі на сонці або при кімнатній температурі протягом 2-3 днів. Передбачається обов’язкове перевертання подушки, збивання, допомагає позбутися від грудочок. Якщо ж вони утворилися, і подушка висохла, то повернути обсяг не допоможе навіть повторне проведення прання з дотриманням всіх перерахованих вище правил.

Якщо необхідно зрозуміти, як прати подушку з пуху курей, то тут є 2 варіанти. Перший передбачає згоду власника на певні поступки в комфорті і наявність нерівностей наповнювача після прання, більш твердої поверхні подушки. Другий – не бажання миритися із забрудненістю або дискомфортом. І тут допоможе виключно ручна хімчистка, виключає не тільки бруд, пил або кліщів в подушці, але і запах, який залишається після звичайних миючих засобів. Хімчистка дозволяє повернути первісний обсяг і максимальний комфорт експлуатації подушки, продовжити термін її служби, заощадивши кошти на придбання нових виробів.