Як правильно прати джинси: розбираємось у питанні

За міцність джинсовий матеріал спочатку полюбили широкі маси, і лише через десятки років він проник у світ високої моди, де й зараз утримує лідируючі позиції. Однак незнання основних принципів, як правильно прати джинси, може призвести до швидкого псування, втрати первісного кольору та витончення матеріалу.

Джинси часто використовують знаменитості та звичайні люди із середніми доходами, із ними створюються офіс-кежуал, повсякденні та спортивні образи. А різноманітність виробів варіюється від капелюхів, сорочок та джинсових штанів до мокасин і навіть чобіт. Однак, яким би якісним і естетично привабливим не був матеріал, він все одно рано чи пізно вимагатиме очищення. І щоб його не зіпсувати, потрібно просто дотримуватися кількох правил.

Как правильно стирать джинсы

Як правильно прати джинси вперше?

Почнемо з того, що видалити деякі забруднення можна і механічним сухим чищенням, використовуючи спеціальну щітку для одягу. І чим менше прання «переживає» виріб, тим він довше прослужить у початковому презентабельному вигляді. Але, як часто прати джинси може залежати не тільки від побажань самого власника, а й від типу одягу. Робочі джинси або взуття вимагають чищення після кожного носіння. Виходом від швидкого зносу стане застосування щадних пральних порошків, мильних розчинів і простого замочування перед полосканням в засобах для виведення плям без агресивних речовин.

Однак рано чи пізно питання, як прати джинси, щоб не линяли, стане актуальним для кожного власника джинсових виробів. Виробники дають конкретні рекомендації щодо вирішення проблеми найкращим результатом. І зафіксовано ці параметри на бирках. Також бажано хоча б перше прання проводити окремо від інших речей та вручну. Як альтернатива – найбільш щадний режим із матеріалами однотипного вигляду та забарвлення.

Як правильно прати джинси у машинці?

Матеріал настільки поширений у всьому світі, що багато виробників пральних машин включають окремий режим прання «джинсів». Це дуже зручно, оскільки параметри вже розраховані, і нічого налаштовувати не потрібно. Однак, якщо такого режиму немає в переліку, важливо просто запам’ятати:

  • щадний режим (мінімальна кількість обертів за хвилину);
  • температура води не перевищує 40°С;
  • пральні речовини без ефекту відбілювання;
  • бажана відмова від віджиму;
  • вивернути навиворіт, попередньо застебнувши на всі застібки;
  • перевіряти наявність у кишенях гострих предметів та читати рекомендації виробника.

Якщо вибрати денім матеріал з ефектом, що розтягується, то при неправильному налаштуванні машинки такі вироби втратять еластичність. Але в цілому немає особливих відмінностей у проблематиці, як прати джинси стрейч від інших видів джинсової тканини. Сушіння під прямим сонячним промінням загрожує стрейч-джинсам втратою до декількох розмірів.

Некоторые модники

Деякі модники не знають і, як прати рвані джинси. Головне, щоб такі дизайнерські рішення не привели, скажімо, до перетворення штанів на шорти. Але при щадному режимі прання та акуратному розвішуванні, а також відсутності загострених предметів (застібки, в тому числі і в інших виробів, що стираються одночасно), такого не станеться.

Прасування здійснюється на злегка вологому матеріалі і також у середньому або мінімальному режимі праски або пароочисника. Це пов’язано з тим, що навіть стрейчева тканина після повного висихання в неправильному положенні може дати складки, що розгладити можна буде тільки, знову зануривши виріб у воду.

Як прати чорні джинси?

Якщо з синіми джинсами все зрозуміло і тут просто не варто додавати речі іншого кольору, то чорні мають невеликі секрети:

  • навіть чистка щіткою може залишити світлий слід при сильному натисканні;
  • перше прання краще зробити вручну, зануривши виріб у холодну воду з додаванням оцту та солі для фіксації кольору;
  • вибирати спеціальні засоби, рекомендовані саме для чорних джинсів і що зберігають насиченість забарвлення.

Справа в тому, що саме чорні джинси найбільше схильні до вицвітання. Але вони ж найлегше комбінуються з іншими предметами гардеробу і навіть візуально роблять фігуру стрункою і додають лиску в образ.

Позбавити необхідності продумувати свої дії при пранні джинсів, допоможе професійна хімчистка одягу. Вона гарантує, що джинсові вироби прослужать у бездоганному вигляді роками.