Спортивне взуття і одяг вимагає правильного догляду та прання. Але регулярне використання пральних порошків, засобів для чищення може привести до псування виробів, втрати кольору, якості. Пропонуємо розібратися з основними рекомендаціями, що дозволяють продовжити життя спортивному взуттю та одягу.

Список основних рекомендацій
До основних рекомендацій стосовно прання одягу і взуття спортивного напрямку відносять:
- обов’язкове застібання виробів на блискавки і ґудзики;
- вивертання одягу навиворіт;
- використання гелю для прання, а не порошку;
- попереднє замочування одягу на півгодини в холодній воді;
- сушка виробів тільки на свіжому повітрі.
Після закінчення кожного тренування вологий і брудний одяг рекомендується прати відразу ж. Це гарантує усунення неприємних запахів, бактерій з речей. Для продовження життя спортивного одягу рекомендується використовувати кілька фітнес-комплектів.

Особливості матеріалу
Фахівці рекомендують особливу увагу приділяти матеріалами, на основі яких виготовлені спортивні речі. Наприклад, речі з поліестеру краще прати ручним методом, використовуючи температуру не вище 30 градусів. Перед пранням такі вироби попередньо не замочуйте.
Флісові матеріали краще прати в делікатному режимі, але використовуючи пральну машинку. Перед пранням велюрових виробів все плями обов’язково очищають за допомогою мильного розчину. Замочувати трикотажні елементи гардероба можна, а перуть їх при температурі в 30 градусів.
Якщо самостійно попрати спортивні речі не виходить, тоді хімчистка одягу стане надійним рішенням.
Як продовжити життя спортивного взуття?
Дуже важливо доглядати за спортивним взуттям після кожної активної тренування. Для прання в машинці рекомендується використовувати спеціальні мішечки-сіточки. Віддавайте перевагу делікатному режиму.
Перед зануренням кросівок або кед в машинку, обов’язково очищається підошва, а також видаляються всі невеликі камінчики. Це нівелює процес пошкодження пральної машини.
Часто кросівки чистять і вручну. Такий варіант – ідеальне рішення для дорогого взуття. У такому випадку шнурки і устілки перуться окремо.
Якщо у вас шкіряні або замшеві кросівки, тоді їх чистка проводиться з використанням спеціальної щітки, вологої ганчірки або відповідних коштів для очищення. Купувати професійні засоби рекомендується в взуттєвих магазинах.
Для тих, хто не бажає самостійно займатися пранням спортивного взуття, найкраще скористатися послугами професійних служб. Хімчистка кросівок в «Американській хімчистці» – гарантія отримання першокласного результату.