Як прибрати фарбу з одягу в хімчистці?

Плями на одязі – поширена проблема тих, хто доглядає за власними нарядами. Будь-яка фарба, яка потрапляє на одяг, складно виводиться, а в домашніх умовах – зробити це практично нереально. Пропонуємо розібратися в тому, як прибрати фарбу з одягу, щоб повернути виробам первозданний вигляд.

Чи можуть в хімчистці вивести фарбу?

Перед тим як виводити фарбу, необхідно розібратися із типом барвника, адже кожен з них має різні властивості. Найбільш поширені такі види:

  1. Водні. Ці речовини швидко висихають, але вони меншої стійкості. Часто саме такі склади використовуються в рукоділлі.
  2. Масляні. Вони застосовуються, щоб фарбувати приміщення всередині. Зазвичай ними працюють при будівництві, ремонтних роботах.

Не знаючи, який тип барвника у вас, ознайомтеся з тим, що написано на банці. Зазвичай на упаковці вказується і інформація про виведення плям. Свіжу пляму можна спробувати видалити вручну, використовуючи мильну воду. Але висохлу помарку краще не виводити самостійно, а здавати в хімчистку.

Є декілька порад, як вивести плями фарби на одязі самостійно, не бажаючи звертатися до фахівців. Наприклад, для усунення забруднень від масляного складу, краще використовувати скипидар. Цей розчинник не агресивний, він не зможе пошкодити одяг. Працюючи зі скипидаром, краще використовувати маску і рукавички, оскільки він має досить характерний запах.

Не впоравшись із проблемою самостійно, краще скористатися послугами хімчистки, де досвідчені фахівці підберуть оптимальний засіб, виходячи із початкового стану матеріалу.

вивести фарбу з одягу в хімчистці

Які плями чистить хімчистка?

У хімчистці вивести плями фарби можна максимально швидко і комфортно. Нашим фахівцям під силу впоратися з такими забрудненнями:

  1. Плямами від акрилової і латексної фарби. Такі склади мають властивість швидко засихати, тому якщо у вас буде можливість, відразу промочити свіжу фарбу паперовими рушниками. Це дозволить фахівцям майстерні легше впоратися з ушкодженнями.
  2. Анілінові слідами. Основна властивість – швидке розтікання фарб. Часто склади застосовують, щоб відновлювати насичені кольори виробів із вовни. Справитися із виведенням таких плям можна тільки в умовах хімчистки.
  3. Олійними складами. Такі речовини дуже швидко всмоктуються. Верхівку можна спробувати відтерти або промокнути нашатирем.

Залежно від типу фарб, а також матеріалу одягу, буде підбиратися метод очищення виробів.

чи можуть в хімчистці вивести фарбу

Як вивести фарбу із одягу в хімчистці?

У хімчистці виведення плям проводиться декількома методами. Спочатку застосовують холодний спосіб видалення забруднень за допомогою спеціального столу. Він оснащується необхідним приладом, який забезпечує фіксацію одягу на поверхні, а виріб обробляється спеціальним складом для виведення слідів від фарби.

Другий спосіб – методика гарячого виведення за допомогою сухого пара, що не містить рідини. Такий пар проходить крізь волокна, прогріває їх спільно із нанесеним засобом для виведення плям. Перевага методу – відсутність додаткових плям на виробі.

Якщо речовина сильно в’їлася, тоді знадобиться провести попередню обробку плям за допомогою спеціального розчинника. Це прискорить подальшу обробку.

В кінці може знадобитися додаткова обробка за допомогою води і стисненого повітря. Це дозволить прибрати залишки від тих елементів, що не втекли разом з розчинником.

Але мало вивести плями від фарби, необхідно погладити вироби, упакувати і підготувати їх до видачі клієнту. «Американська хімчистка» впорається із будь-якими слідами від фарбувальних речовин, надавши першокласний результат і продуманий сервіс клієнту.