Як правильно прати і сушити взуття?

Взуття – предмет гардероба, який використовується щодня за будь-якої погоди. Тому і брудниться він досить сильно і часто. В такому випадку часто виникає питання, як прати взуття в пральній машині, щоб і зберегти його первозданний вигляд, і не зіпсувати вироби.

Як правильно прати і сушити взуття?

Підготовка взуття до прання

Розібратися з тим, як прати шкіряне взуття, допоможуть співробітники хімчистки. Самостійно займатися таким процесом не рекомендується. Для прання в пральній машинці підійде синтетичне взуття спортивного типу.

Перед завантаженням взуття в барабан, потрібно переконатися, що на моделях немає деталей, що можуть відвалитися – відбивачів світла, заклепок. У такому випадку потрібно провести ремонт взуття. Також не допускається до прання взуття, що порване або розклеїлось. При наявності подібних дефектів слід бути готовими до того, що буде засмічений фільтр, а самі вироби зіпсуються ще більше.

Вкрай важливо вимити підошву, усунути пісок, камінчики з протекторів. Устілки, шнурки виймають. Перші доведеться замінити, це зручно і з гігієнічної точки зору, і практично, оскільки устілки можуть пошкодитися в процесі прання.

Шнурки можна покласти в звичайні шкарпетки і випрати їх так. При наявності спеціального мішка для прання взуття застосовують його, а якщо такого атрибута немає – підійдуть непотрібні наволочки.

Вибір програми для прання

Питання, як прати замшеве або нубукове взуття, відпаде саме по собі, якщо на пральній машинці є спеціальна функція, що підходить для цього. Якщо такої функції немає, тоді можна вибрати режим, відповідний для прання спорт. одягу. Також підійде програма, якою користуються для синтетичних матеріалів.

Ручне налаштування полягає у виборі температурного режиму в +30 градусів, віджимання вибирають швидкістю в 300-400 оборотів (мінімальну). Також можна повністю відключити режим, залишивши виключно слив.

Як правильно прати і сушити взуття?

Оптимальна кількість взуття

Перед тим як прати взуття з тканини, вкрай важливо розібратися з тим, скільки моделей можна завантажити в барабан. Все залежить від обсягу допустимого завантаження. Оптимальним варіантом стане 2-3 пари (якщо машинка тягне до 8 кг). Не забудьте покласти до взуття і ганчірки, щоб під час віджиму уникнути дисбалансу.

Вибір засобу для прання

Для очищення взуття оптимально підійдуть порошкові або рідкі склади. Але важливо, щоб в них не було відбілювачів оптичного типу. Винятком стане тільки прання білих або надзвичайно світлих мокасин або кед. Але слід розуміти, що досягти ідеального результату з таким взуттям допоможе тільки хімчистка кед.

У рідких складів завжди більше переваг, оскільки вони краще розчиняються, легко вимиваються. Допускається застосування засобу для виведення плям, що призначений для прання в машинці.

Як правильно прати і сушити взуття?

Правила сушки взуття

Сушити вироби можна з використанням спеціального режиму сушки для взуття. В іншому випадку краще сушити за допомогою килимків-сушарок для взуття. Не варто сушити вироби на батареї, оскільки це може привести до пересушування і видозміни моделей. Краще віддавати перевагу природним умовам сушки.

Якщо самостійно впоратися з пранням не виходить, тоді буде потрібна професійна хімчистка взуття, яку пропонує «Американська хімчистка».