Як правильно прати білі речі?

Білосніжна чистота подобається багатьом. Саме за цю властивість речі білого кольору і користуються такою популярністю. Однак навіть досвідчені господині не завжди правильно доглядають за такими речами, і вони втрачають свою первісну презентабельність. Не рідко на білому тлі з’являється жовтизна, залишаються сильні забруднення. Рекомендації як прати білі речі допоможуть позбутися від таких проблем і навіть привести в порядок вже, здавалося б, зіпсовані предмети гардероба.

Як правильно прати білі речі

Як правильно прати білі речі?

Кожна дівчина зобов’язана розбиратися в таких тонкощах, як прання. І питання тут не в тому, що вона як жінка, так чи інакше, буде займатися цими питаннями в своїй родині. Справа більше в тому, що білий колір – затребуваний в світі моди і їй самій навряд чи захочеться псувати улюблену, та ще й дорогу річ в гардеробі. Існує кілька міфів, які варто розвінчати заздалегідь:

  • щадне прання передбачає можливість поєднання в пральній машинці або в тазику для замочування білого з іншими відтінками;
  • з плямами від кави і варення речі один одному не завадять, так як різні види забруднення все одно виведуться;
  • білі речі не довговічні і навіть при правильному догляді швидко виходять з нормального зовнішнього вигляду;
  • перед покупкою білого, потрібно ознайомитися, як прати вручну білі речі, оскільки машинне прання їм протипоказане.

Все це помилки і не достовірна інформація, а правила простіші.

Як прати вручну білі речі

Важливі правила

Перед початком прання, слід впорядкувати речі і переглянути їх бирки. Біле повинно пратися тільки з такими ж білими речами, а не світлими. Навіть легкий тон може нівелювати білизну і насиченість кольору. Недоцільність прання всього пари одиниць окупається вартістю покупки нових таких же речей.

На кожному виробі повинне бути відповідне маркування, що враховує вимоги для очищення білизни або скатертини, майки або штанів. Позначає, що потрібна виключно хімчистка одягу. Але і вона може бути різною. Наприклад, хімчистка сорочок не така як аквачистка майок. А такий вид як ручна чистка частіше застосовується для верхнього одягу. Значок у вигляді кола також позначає, що необхідна саме хімчистка футболки або сорочки, плаща або дитячих колготок і суконь.

Другим питанням стає матеріал виробу. Потрібно розрізняти натуральні і синтетичні тканини. До перших відносяться:

  • шовк;
  • віскоза;
  • льон;
  • шерсть та ін.

А синтетикою є лайкра, поліестр. Деякі тканини не сумісні для прання: бавовна і льон не поєднані з синтетикою і шерстю.

Третім загальним правилом є виявлення і угруповання видів забруднень. Саме за цією ознакою вибирають і речовину для прання. Зазвичай це гелі, які спочатку потрібно використовувати для замочування, але є і речовини, що не вимагають витрати 2-4 годин на замочування і діють більш агресивно безпосередньо в пральних машинках і на в’їдаються або сильні забруднення.

При пранні вручну, зазвичай застосовують саме замочування. А потім або полощуть в пральній машинці, або вручну. Деякі тканини можна вичавлювати або прати виключно в делікатному режимі з мінімумом хімії, інакше матеріал розлізеться.

Розбираючись, як прати білі речі в машинці, звертають увагу на температурний режим. Навіть якщо вказано більше 30 градусів, краще обмежитися цими показниками. Інакше ймовірність сіруватого відтінку або тьмяності зростає.

Сушка переважно повинна відбуватися під прямими сонячними променями, які поглиблюють білизну тканини. Однак зберігання проводиться в темному місці.

Як прати білі речі з аспірином

Як прати білі речі з аспірином?

Варіантом, як прати білі речі, щоб не жовтіли, багато господинь звертають увагу на дешевий метод з аспірином. При цьому прання може відбуватися як вручну, так і в машинці. Другий варіант не менш економний. Бажано спочатку замочити в тазику на 8 годин, а потім цю ж воду влити в пральну машинку. При пранні вручну, етап замочування також актуальний.

Для розчину потрібно:

  • таблеток аспірину (стандартні 325 мг);
  • 7 л теплої води.

Сипати розмелений аспірин або класти таблетки в барабан не потрібно. Є ймовірність, що він повністю не розтане, а залишиться на одязі, пошкоджуючи тканину, або всередині пральну машинку. При такому варіанті може знадобитися не тільки ремонт одягу, але і пральки.

Як прати чорно-білі речі

Як прати чорно-білі речі?

Сполучення цих кольорів – сигнал для прання вручну або в дуже щадному режимі. При ручному пранні:

  • готують воду до 30 градусів С;
  • розчиняють миючий для делікатних речей і без відбілюючого;
  • тільки після цього замочують одяг на пару годин.

Альтернативним стане і перевірений десятками років метод: на 1 л води беруть 1 ст. л. оцту.

Відновити колір і позбутися від сірості і жовтизни допоможуть кілька методів:

  • замочування із засобом для виведення плям або відбілювачем;
  • нашатирний спирт і засіб для миття посуду в рівних частинах (в розчині речі повинні знаходитися до 40 хвилин, а після – ретельно ополоскати).

Щоб усунути плями і забруднення, оновити насиченість кольору, потрібно знати, як прати чорно-білу річ в машинці. Фахівці кажуть, що можна крім основного порошку або гелю використовувати 20 г борної кислоти.

Народні методи, більш щадні для тканини:

  • замочування в зеленому чаї на 15 хв.;
  • присипка плями сіллю;
  • суміш оцту і лимонної кислоти.

Але і після їх застосування не можна відмовлятися від хорошого полоскання.

Якщо ж немає бажання або можливості самостійно вирішувати проблему, на допомогу завжди готова прийти наша професійна хімчистка.