Як прати пуховик? Основні рекомендації

Прання верхнього одягу – завжди відповідальний процес, оскільки при неправильних діях можна пошкодити вироби, зіпсувати їх зовнішній вигляд. Давайте в цій статті розберемося, як правильно прати пуховик вручну і в машинці.

Як правильно прати пуховик

Підготовчі процеси

Спочатку необхідно ознайомитися з інформацією, яку надає виробник. Зазвичай на етикетці є рекомендації із правильного догляду за курточкою.

Також там надається інформація про матеріал виготовлення. Верхнім покриттям зазвичай виступає синтетика, яка не буде піддаватися впливам ззовні. У більшості випадків це поліамід, поліестер, екошкіра або нейлон. У якості наповнювача використовують холлофайбер або синтепон. Також зустрічаються і натуральні наповнювачі у вигляді пуху, пера, вовни. Останні вимагають особливого поводження, згідно з тими рекомендаціями, які прописує виробник.

Щоб прати пуховик, не підійдуть звичайні пральні порошки. Найкраще застосовувати рідкі засоби. Для виробів із натуральними наповнювачами купують засоби, які будуть захищати пух від зовнішніх пошкоджень.

При наявності натурального хутра на пуховику, його можна зняти перед очищенням. Якщо він не відстібається, тоді просто розчешіть його до прання, після і під час сушки.

Зверніть увагу! Якщо хутро фарбоване і його колір дуже відрізняється від відтінку курточки, тоді найкращим рішенням стане хімчистка пуховика. Справа в тому, що висока ймовірність линьки виробу, що призведе до його псування.

Також вкрай важливо переконатися, що в кишенях куртки немає нічого. Якщо там були виявлені дірки, то їх обов’язково зашивають, оскільки наповнювач може легко вилізти.

Пуховик обов’язково застібають, а капюшон – відстібають. Щоб уникнути деформації, в процесі прання нічого не повинно бовтатися.

Як прати куртку пуховик, що видалити плями?

Зазвичай найбрудніші ділянки – поділ, частина коміра і рукава. Перед пранням ці ділянки слід добре змочити водою, потім обробити за допомогою господарського мила, а після – ретельно потерти руками.

Видалення складних плям вимагає більш ретельного підходу:

  • Можна скористатися універсальним засобом для виведення плям. Туди також додають 2 ч. л. миючого засобу рідкої консистенції і нашатирний спирт. Отриманий склад збивають, щоб вийшла піна. А потім її рівномірно наносять по ділянках. Чекають 2-5 хвилин, а після – промочують губкою.
  • Видалення жирних плям можна провести бензином. У розчині змочують ватний тампон, після чого ним обробляють проблемні ділянки. Зверху присипають тальком, сіллю, крохмалем. Плями труть і видаляють залишки. Якщо є необхідність – дана процедура проводиться повторно. Коли всі маніпуляції будуть виконані, пуховик обробляють вологим шматком тканинного матеріалу.
  • Ще один спосіб видалення плям поєднання крохмалю і солі (1 до 1). До компонентів додають трохи води, щоб вийшла пастоподібна консистенція. Розчин наносять на пляму, залишають до висихання, змивають губкою.

Якщо потрібно вивести плями тоналки, тоді відмінним рішенням стане застосування міцелярної води. У ній змочують ватний диск, а потім обробляють проблемну ділянку.

Як прати пуховик на синтепоні в пралці?

Перед початком прання слід вивернути пуховик, потім помістити в пралку. Відмінне рішення, як прати пуховик, щоб пух не зім’явся, це помістити в барабан кілька спеціальних м’ячиків (можна спеціальні, а можна – тенісні).

У спеціальне відділення наливають миючий засіб. Кількість прорахуйте, використовуючи інструкцію.

Режим можна вибирати спеціальний для верхнього одягу (якщо такий є), також застосовують «щадні» режими, «для вовни» або «для шовку». Важливо, щоб температура була в межах 30 градусів.

При можливості включають функцію для доп. полоскання. Це вкрай важливо для видалення залишків миючого складу.

Віджимання виставляють в межах 400-600 оборотів. Якщо швидкість буде більше, тоді наповнювач зіб’ється або вилізе з швів.

Як прати пуховик на синтепоні

Як правильно прати білий пуховик?

Найкраще рішення – прання за допомогою гелю для делікатної тканини. Підійде рідке мило або шампунь. Ні в якому разі не рекомендується застосовувати відбілюючі засоби, оскільки це тільки сформує плями і розводи на поверхні.

Щоб не турбуватися за отриманий результат, фахівці вважають, що ручна чистка або аквачистка – більш надійний спосіб вирішення проблеми.

Правильне ручне прання

У таз або ванну набирають злегка теплу воду (температура 30 градусів). У рідині розчиняють миючий засіб. Спочатку пуховик замочують – від 15до 30 хвилин. Після – акуратно перуть, використовуючи губку або м’яку щітку. Не можна терти пуховик один об одний. Потім трохи віджимають куртку, полощуть в чистій рідині. Іноді – додають кондиціонер для одягу. Не можна скручувати пуховик, оскільки це призведе до його деформації.

Правильна сушка

Перед сушінням розстібають застібки, вивертають курточку, витягують кишені. Пуховик розташовують на вішалці. При ручному пранні його вішають над ванною для стікання основного шару води. Для прискорення процесу – роблять незначний віджим виробу вручну.

Сушити рекомендується в приміщенні, куди не потрапляють прямі ультрафіолетові промені і опалювальні прилади.

Не допускається розташування куртки на батареї, сушка феном. Потрапляння високих температур призводить до руйнування структури наповнювачів. Пуховик залишають до висихання, систематично можна розподіляти наповнювач, щоб він не зім’явся.

Правильна сушка

Якщо самостійно немає часу займатися пранням і сушінням куртки, тоді краще звернутися в нашу професійну хімчистку. Також у нас можна замовити ремонт одягу при необхідності.