Як підшити штани: основні способи та поради

Не завжди підібрати штани під зріст та фігуру – просте завдання. Адже при масовому виробництві штани шиються під середньостатистичний зріст, хоча дівчата можуть бути як 155 сантиметрів, так і 180 сантиметрів. Тому часто жінки запитують, як підшити штани, щоб вони підходили по фігурі. Давайте розбиратися у цьому питанні

Як правильно підшити штани: ручний та машинний метод

Перше, що потрібно зробити в будь-якому випадку, це визначитися з довжиною штанів, що будуть підходити під ваш зріст. Візьміть старі моделі, що ідеально підходять по довжині, та відміряйте оптимальну висоту.

Далі потрібно відміряти кути, використовуючи куточок. Вони повинні збігатися з розташуванням мітки та стрілок спереду та ззаду. Необхідно підвести прямі лінії, потім відступити 3,5 сантиметрів вниз. Далі проводиться паралельна лінія та відрізається зайва частина.

Щоб добре підігнути штани, необхідно хвостики ниток заправити всередину шва, а краї обробити за допомогою оверлока. Далі переходимо до ручного методу підшивки, попередньо вивернувши штани навиворіт. Щоб уникнути усунення штанини, її підколюють голками в 1 сантиметрі від верхнього краю.

Для тих, хто вручну не вміє цього робити, краще користуватися машинкою. Зробивши підгин після правильної примірки, потрібно відпрасувати. Потім виконується потайний шов «зігзаг». Для цього на машинку встановлюють спеціальну лапку, вона зазвичай йде в комплекті.

Спосіб, як підшити штани стрічкою

Спосіб, як підшити штани стрічкою

Для підшивки штанів із застосуванням стрічки найкраще підійде тасьма. Вона досить міцна і чудово підтримує форму. Після примірки та підгину низу штанів, тканина закріплюється на певній довжині, далі штани знімаються і вивертаються, проставляються мітки за допомогою частини крейди, загин прасується.

Тасьма замочується водою (температурний показник 50 градусів), потім стрічка витягується та сушиться. Шви, що збоку розпарюються під розташуванням рядка, намальованого крейдою, це важливо, щоб кінці стрічки сховалися.

Стрічка укладається ущільненою частиною вниз, краї приховують у шви (кроковий та бічний), після чого кріпиться позначкою в 2 міліметрах вище, ніж крейдова лінія. Такий спосіб дозволяє одягу довше прослужити. Рядки виконуються на бічному та кроковому шві в тих місцях, де була розпірка.

Стрічка пришивається з двох сторін або в край, залишаючи закріпки на кожній стороні. Далі нижній зріз брюк обробляється вручну або оверлоком. Перед виконанням обмітки обов’язково прасувати бічні шви. Низ заколюється шпильками та пришивається під позначкою. Далі робиться ще потайний рядок внизу виробів, щоб стібки були помітними.

Підшиваємо штани клеш

Якщо вам потрібно підшити штани клеш, тоді підготуйте такі інструменти:

 • лінійку;
 • праска;
 • ножиці;
 • крейда;
 • голки;
 • нитки у тон тканинного матеріалу;
 • кравецькі шпильки;
 • швейну машину.

Покроково процес виглядає так:

 • Спочатку виконується приміряння штанів, відзначається необхідна довжина.
 • Одяг розкладається на столі, краї штанин підрівнюються.
 • Крейдою та лінійкою проводиться лінія, де виконуватиметься відріз (припуск на шов не робиться). Зайва тканина відрізається.
 • На відрізаній частині проводиться лінія крейдою (лише на 1 сантиметр вище, ніж фабричний шов).
 • Тканина обрізується за створеною лінією.
 • З вивороту підкладається шматок тканини, фіксують його шпильками.
 • Деталі сточуються на швейній машинці, рядки прокладають в 1 мм від шва, що зроблено фабрикою.
 • Щільні тканини вимагають роботи спеціальною голки. Уздовж сформованого шва роблять помітку оверлоком.
 • Виріб вивертається на лицьову частину, нитками потрібного кольору прокладається ще один рядок. Це дозволяє притиснути припуск в потрібній стороні.

Коли роботу буде закінчено, залишилося лише відпарити місце підгинання за допомогою праски.

Робота із завуженими брюками

Штани звуженого крою мають певні особливості у підшивці. Спочатку знадобиться зробити намітку двох ліній, спрямованих паралельно – підгину, припуску (другу на 5 сантиметрів нижче, ніж перша). Напрямок підгину оформляється вручну намітним рядком або крейдою (тільки на лицьовій частині). Після цього нижній зріз обробляється швом.

Нижня частина підгинається на виворот, а потім згідно з розміткою, кріпиться за допомогою ручного рядка. Підгин прасується. Наступний етап – підгинання відвертається на лицьову частину. Вручну прошивається потайний шов так, щоб захопити не більше ніж 2 нитки з лицьової частини. При цьому рядок має бути практично непомітним. На заключному етапі знову прасується підшита частина.

Де замовити підшиття?

Хімчистка штанів, як і підшивка одягу, повинна виконуватися професіоналами. У нас можна замовити такі послуги за максимально доступними цінами. Пошиття штанів також наше наше ательє. Замовлення виготовлення виробів за індивідуальними параметрами нівелює необхідність доопрацювання речей.