Як доглядати за взуттям: поради і Лайфхак

Купівля та ремонт взуття завжди б’ють по кишені, якщо говорити про високу якість виробів. Не допустити появи проблем протягом декількох сезонів допоможе дотримання температурних режимів носки, розуміння призначення матеріалу для певної погоди і знання, як доглядати за взуттям. Останнім чинником може бути хімчистка взуття, якщо не вистачає часу або бажання пізнавати самостійні нюанси догляду із використанням правильних засобів і інструментів. Але давайте розберемося з основними правилами догляду.

Як доглядати за замшевим взуттям?

Замша – привабливий і зручний в носінні матеріал. Однак догляду потребує специфічного. Волога їй протипоказана, носити в дощ або сніг не рекомендується, особливо без спеціального проникаючого вологовідштовхувального засобу.

Вологу пару потрібно просушити при кімнатній температурі. Усунути забруднення допоможуть:

  • м’яка суха ганчірка без грубого ворсу (від легких забруднень);
  • щітка з фланелевим ворсом;
  • губки з пористою структурою;
  • щітки крепового типу.

Будь-яка процедура, в тому числі і нанесення вологовідштовхувача, може значно погіршити зовнішній вигляд взуття. Допоможе хімчистка замші або процедура із парою. Її проводять над каструлею або чайником, ретельно обробляючи паром кожну ділянку замшевого взуття. Робити це досить складно, зважаючи на небезпеку обпектися, але саме цей рецепт ефектний. Далі таке взуття позбавляють від зайвої вологи сухою м’якою ганчіркою, акуратно пройшовшись по поверхні.

Як доглядати за взуттям

Як доглядати за взуттям з нубуку?

Догляд за нубуком схожий на догляд за замшею. Обидва матеріали є ніжними і сприйнятливими до зовнішніх чинників.

Якщо уникнути значних забруднень не вдалося, нубук можна спробувати обробити складом з рідкого мила і нашатирю (1 до 5). Після обробки роблять протирання вологою матерією (виключно змоченою в холодній воді) і сушать в приміщенні.

Колір нубуку, як і замші, теж втрачається при тривалому використанні або специфічних умовах використання. Повернути його первозданний вигляд допоможе спеціальна фарба, вона продається в балончиках, вже готових до використання.

Як доглядати за взуттям з нубуку

Як доглядати за шкіряним взуттям?

Усі переваги шкіряного взуття (водонепроникність з дихаючим ефектом, естетичний зовнішній вигляд, зберігається роками, зручність носки), можуть потьмяніти в одну мить при неправильному догляді. Пересихання, що веде до появи мікротріщин, стає головною проблемою власників такої пари.

Фахівці дають кілька нескладних порад по догляду, здатних поліпшити фінансове становище:

  • Протирати мокрою ганчіркою пару після кожного виходу на вулицю. Залишений бруд на шкіряному взутті – прямий шлях отримати проблему на ділянці її розташування.
  • Раз в тиждень очищати шкіру ретельно і глибшим способом із застосуванням спеціальних засобів.

Друга порада вимагає пояснень. Догляд проводиться в кілька етапів:

  • сушка при кімнатній температурі;
  • нанесення зволожувачів і фарбувальних засобів;
  • обробка просоченнями;
  • полірування м’якими тканинами.

Креми наносять тонким шаром, оскільки переборщувати в даному питанні також шкідливо, як і не користуватися кремами в принципі.

Як доглядати за шкіряним взуттям

Як доглядати за лаковим взуттям?

Лаковане взуття вважається аристократичним і завжди використовувалось в класичних образах. Однак вплив термічних факторів на таку пару буде ще більш значним, ніж на вироби з натуральної шкіри. А звичайні засоби і методи по догляду і тим більше фарби для взуття тут не підійдуть.

Але при грамотному догляді і таку пару можна носити не один сезон в ідеальному стані. Тут також потрібно очищати від пилу і забруднень, проте, особливими складами засобів. Це спеціалізовані креми на основі гліцерину і ланоліну. Також можна застосувати деякі масла:

  • оливкове;
  • касторове.

При тривалому зберіганні без носки, лаковану пару обробляють коров’ячим молоком, протирають і сушать.

Як доглядати за лаковим взуттям

Як доглядати за білим взуттям?

Особливостей по догляду за білим або яскраво-кольоровим взуттям не існує. Потрібно тільки дотримуватися загальних правил:

  • кожен раз після носки протирати від пилу і забруднень;
  • усувати вологу м’якою матерією, не залишаючи промочену пару самостійно сушитися після походу під дощем або снігопадом;
  • раз в тиждень більш ретельно очищати, обробляти просоченнями і кремами виріб, в залежності від типу матеріалу;
  • не перегрівати взуття при сушінні біля батарей або конфорок, інакше навіть хімчистка кед не допоможе;
  • використовувати рекомендовані норми нанесення засобів, оскільки їх надлишок провокує появу плям або дрібних тріщин і лущення матеріалу

Саме для білого взуття виробники спец. засобів розробили масу пропозицій. Однак це не пов’язано з особливістю саме забарвлення в догляді, а скоріше з популярністю і універсальністю білого кольору як такого. Тому варто в першу чергу брати до уваги матеріал виробу, а не його колірну гамму.

Як доглядати за білим взуттям

Професійна хімчистка кросівок, туфель і чобіт допоможе надовго зберегти презентабельний зовнішній вигляд і комфорт в носінні. У нас прийнятні ціни і виключно першокласні засоби по догляду за будь-яким типом взуття. Ми позбавимо вас від маси проблем з улюбленою парою, повернувши їй первісний вигляд як з вітрини магазину.