Як доглядати за пальто: основні рекомендації

Пальто вважається базовим верхнім одягом, що використовується не тільки в класичних, але і в повсякденних образах. Популярність стильних моделей цілком виправдана, адже це практична і естетично приваблива річ. Однак, вибираючи, варто звернути увагу на тип тканини, наявність елементів, що декорують і їх вигляд. Саме ці критерії детермінують умови, як доглядати за пальто, легкість процедури або її неможливість в домашніх умовах.

Як доглядати за пальто з вовни

Як доглядати за пальто з вовни або іншого матеріалу

Шерсть вважається найбільш прийнятним варіантом для пальто, зважаючи на свою натуральність та особливості збереження тепла. Але потрібно розуміти, що існують універсальні поради, що допомагають у догляді за верхнім одягом:

 • Первісне вивчення етикетки ще до покупки виробу. Виробник зазвичай вказує, чи можна прати пальто в машинці або потрібна ручна чистка, при якій температурі. Із особливо ніжними тканинами рекомендується виключно суха хімчистка пальто або аквачистка, але в спеціальних умовах і зі спеціалізованими засобами.
 • Декор. Огляд на предмет наявності декоративних елементів на клеї. Такі моделі припускають або суху чистку, або виключно ручну. Хутро потрібно відстебнути перед розміщенням виробу в пральну машинку. Із пришитим хутряним коміром доведеться прати вручну, щоб воно не втратило первісної привабливості. Чистка шкіри і хутра проводиться тільки спеціалізованими хімчистками.
 • Вибір режиму і засобу. Потрібно прати тільки в теплій воді – не більше + 30 ° С. Режим – делікатний або з мінімальними оборотами. Пральний порошок вибирають рідкий. При підборі засобу теж враховують тип матеріалу і рекомендації виробника. Засоби для виведення плям в рідкому вигляді для попереднього замочування можуть використовуватися, але спочатку у воді розчиняють засіб, а тільки потім поміщають в цю рідину одяг. Кондиціонери та ополіскувачі не застосовуються.
 • Сушка. Сушити в машинці або відразу розвішувати мокрий виріб на плічки не можна. Спочатку розкладають махровий рушник, викладають одяг на нього. І коли через годину велика частина вологи буде вбрана рушником, вивішують пальто на широкі плечі, що зберігають форму.

Пальто носять в холодний період. Бажано, щоб чистка проводилася не тільки в період носки, але і із завершенням сезону, інакше наявні плями проникнуть вглиб, і вивести їх буде ще важче. Зберігати потрібно в спеціальному мішку, що захищає виріб від комах. Розташовують верхній одяг в шафі не впритул, а вільно, щоб не деформувати.

Як доглядати за пальто

Як доглядати за пальто з альпака

Альпакова шерсть використовується не так в демісезонних, як у в зимових пальто. Шерсть цих тварин з сімейства верблюжих, які проживають в Південній Америці, цінується за легкість. А так вона за характеристиками схожа з овечою. Однак є і ряд переваг, що роблять її особливо цінною:

 • відштовхування бруду;
 • теплозбереження (в 7 разів краще, ніж овеча);
 • водонепроникність;
 • гіпоаллергенність.

Очистити якісно такий виріб самостійно буде дуже складно. А висока ціна за такий матеріал і відмінна якість виробу припускають, що носитися пальто буде не один сезон. Тому доцільніше модель з альпака віднести в хімчистку.

Як доглядати за кашеміровим пальто

Таке пальто дуже тепле і приємне на дотик. Моделі з цього матеріалу передбачають ручне або сухе прання. При машинному, варто врахувати кілька нюансів:

 • прання проводиться в делікатному режимі (для багатьох пральних машин характерна наявність режиму «шерсть» або «кашемір»);
 • віджим включати забороняється;
 • бажано використовувати режим «полоскання» після основного прання.

Вимоги по температурному режиму, засобу для прання та типу сушки зберігаються.

Як доглядати за драпове пальто?

Фахівці стверджують, що в разі відсутності гострої необхідності очищення, драпові вироби краще не прати навіть вручну. Однак якщо така необхідність є, то підбирають спеціальний засіб. А далі орієнтуються на рекомендації виробника. Справа в тому, що драп має безліч варіацій – підтипів. Часто навіть в одному виробі використовується як мінімум два види драпу.

Не варто забувати про те, що перед пранням:

 • звільняються кишені і вивертаються назовні;
 • усі застібки наводяться в початкове положення (закриваються блискавки, протягуються ґудзики);
 • саме пальто укладається в рулон або в спеціальний мішок для прання.

Якщо правильно підібрати тип прання з моделями, що піддаються домашньому догляду, то драп не втратить не тільки привабливості, а й своїх відмінних теплоізоляційних властивостей.

Як доглядати за вовняним пальто

Як доглядати за вовняним пальто?

Є і більш тонкі нюанси, які потребують уваги. Наприклад, забарвлення. Фарбувальний пігмент може бути не стійким, що призведе до втрати яскравості. Тому перед пранням краще на непомітній ділянці виробу перевірити фарбу на стійкість.

Другим важливим аспектом є натуральність матеріалу. Якщо показник натуральних волокон менше 65%, то прати у пральній машині не допускається. Сушка поблизу обігрівачів небажана. У приміщенні, де розвішано тільки що випране пальто, повинна бути хороша вентиляція.

Якщо всі умови і принципи дотримані, пальто не деформується і не відбудеться усадка.