Інструкція із правильного прання кросівок

Кросівки – мега зручне і практичне взуття для дорослих та дітей. Але вони, як і інші вироби, вимагають систематичного чищення і догляду. Найбільш поширеним питанням, з яким всі стикаються, це, як прати кросівки, щоб і видалити забруднення, і не пошкодити зовнішній вигляд виробів. Пропонуємо в цій статті розібратися з тонкощами такого процесу.

Як стірати кросівки

Як прати кросівки в пральній машині?

Кросівки – те взуття, якому не страшне правильне прання в машинці-автоматі. Спочатку слід підготувати вироби до такого процесу. В першу чергу знімають шнурки, устілки. Їх можна окремо вимити під водою, щоб видалити забруднення. Також в обов’язковому порядку видаляють всі дрібні частини з поверхні – бруд, пісок, камінчики.

Виконуючи прання, користуйтеся спеціальним мішком для взуття, також можна застосовувати старі рушники, простирадла. Це потрібно, щоб нівелювати биття взуття одне об одне в барабані. Практикується чистка шнурків і устілок в автомат-машинці, поклавши їх окремо від кросівок.

Важливе правило, як прати білі кросівки, це залишати машинний барабан напівпорожнім. А за одне прання допускається розміщення тільки 2-3 пар взуття. Якщо сильно завантажити пралку, це може привести до пошкодження речей, які будуть тертися об барабан.

Після закінчення прання кросівки просушують і обробляють спеціальним просоченням. Пам’ятайте, що біла взуття може повністю і не відіпрати. В такому випадку помічником стане розчин мила і стара зубна щітка. З її допомогою чистять білу підошву.

Вибір температури і режиму

Для прання кросівок вибирають режими щадного типу – «делікатного прання», «ручний», «спорт. взуття ».
За відсутності таких режимів, можна вибирати будь-який інший режим з мінімальною тривалістю. Віджимання обов’язково відключається. Для прання краще брати порошки рідкого типу або гелевого. Їх простіше змити, від них не залишається слідів.

Що стосується температур, то оптимально вибирати показники + 30-40 градусів. Перевищення цих показників може призвести до пошкодження клею і матеріалів синтетичного типу.

Варіанти сушки взуття

Для сушки кросівок підійдуть звичайні кімнатні умови. Для прискорення цього процесу взуття наповнюється зім’ятими газетами або непотрібним папером. Не допускається сушка за допомогою фена поруч з опалювальними приладами. Це пов’язано з тим, що високі температурні режими будуть руйнувати сировину, з якої зшите взуття. Також не можна сушити кроси під відкритими ультрафіолетовими променями. Якщо можливості нормально висушити і випрати вироби не існує, тоді найкращим рішенням стане хімчистка кросівок.

Стірка кросівок

Як прати замшеві, шкіряні і мембранні кросівки?

Кроси з мембраною перуться в машинці точно так само, як і інші вироби. Але при цьому застосовують спеціальні склади для прання саме мембран.

Замшеві і шкіряні моделі не допускаються до прання в машинці. У такому випадку підійде тільки ручний метод прання. Використовують для таких цілей тільки мило і підігріту воду. Від абразивних речовин краще відмовитися. Після закінчення миття і сушки вироби обробляють захисними складами для шкіри та замші від сухості і потрапляння вологи.

Видаляти старі плями і помарки можна за допомогою бензину, розчину на основі спирту. Якщо потрапляють жирні плями, то видаляти їх рекомендується розчином соди або засобом, що використовується, щоб мити посуд. Щоб уникнути псування виробів, склад спочатку перевіряється на невеликій ділянці, швидко віддаляється. Не варто довго тримати засіб на поверхні кросівок. Якщо самостійно не вийде, на допомогу завжди прийде хімчистка взуття.

Нубук і замша чиститься виключно в сухому вигляді. Для цього використовують щітки, які мають жорсткий ворс. Одна частина буде займатися видаленням бруду, а інша – поверненням втраченої ворсистості.

Як прати кросівки в ручну

Як прати кросівки вручну?

Прання вручну має на увазі застосування холодної води, мильного розчину, прального порошку і рідкої консистенції гелів. Відмовтеся від миючих, що впливають агресивно. Не допускається замочування кросів, адже вони можуть, втратити форму.

Для усунення запахів у взутті використовують такі методи:

  • взуттєвий дезодорант;
  • перекис водню;
  • мильний розчин.

У будь-якому випадку, де не вдається самостійно вирішити проблему, завжди існує альтернативне рішення. Це хімчистка кед, кросівок і іншого взуття, яку можна замовити в «Американській хімчистці».