Ідеї як зшити самостійно спідницю

Створення речей своїми руками в Україні – мистецтво, яке використовується не тільки досвідченими майстринями, але і звичайними жінками, що бажають створювати ідеальні образи самостійно. Із запитанням, як зшити спідницю, стикаються багато, тому в цій статті пропонуємо кілька порад для виконання такого процесу.

Вибір фасону для спідниці

Пошиття спідниці починають із підбору правильного фасону. Найпопулярнішими варіантами вважають:

 • Спідницю-олівець. Формат виробів, зазвичай звужений до низу, добре облягає стегна, до коліна не доходить. Дуже популярна модель для жінок, які працюють в офісах. Схожий фасон – спідниця-футляр.
 • Годе. Така модель вузька зверху, а донизу – трохи розширена складками. Зазвичай складається із клинів, нижче коліна.
 • Тюльпан. Фасон неймовірно жіночний. У стегнах – об’ємний, а в талії – вузький. По довжині – трохи вище, ніж коліно.
 • Сонце. Являє собою півколо або коло. Довжина може бути різною. Також популярністю користується і підвид – сонце-кльош, напівсонце.
 • Трапеція. Знизу модель широка, а в талії – вузька. Із боків силует розширюється, але при цьому тримається прямих ліній.

Також затребувані багатоярусні спідниці-плісе. У талії вони досить вузькі, а ось до низу – розширюються. Варіанти на запах теж затребувані. Дитячі моделі пачки актуальні для балерин, юних дівчаток-танцівниць.

Ідеї як зшити самостійно спідницю

Як підібрати тканину?

Найбільш популярними матеріалами вважається:

 • Бавовна. Підійде для пишних спідниць, літніх моделей. Матеріал приємний на дотик, добре пропускає повітря.
 • Льон. Ідеальний варіант для демісезонних або літніх варіантів. Комфортний матеріал, відмінно пропускає вологу і повітря.
 • Шовк. Підійде для спідниці-сонця. Натуральні і легкі полотна, які створюють хвилясті і красиві вироби.
 • Вовна. Використовується тільки при пошитті зимових довгих моделей на дорослого чи дитину.
 • Стрейч. Узагальнена назва таких матеріалів як еластан, спандекс і лайкра. Часто застосовується для виробництва даного елемента одягу.
 • Атлас. Шляхетний матеріал, що підійде для повсякденних і святкових моделей.
 • Жаккард. Елітний матеріал, для «ошатних» фасонів. Відмінно виглядають спідниці в підлогу.

Актуально застосування фатину, джинсової тканини, матеріалу в клітину. При виборі тканини відштовхуйтесь від параметрів фігури, фасону і пори року за вікном.

Ідеї як зшити самостійно спідницю2

Зняття мірок і створення викрійки

Щоб пошити ідеальну спідницю, слід правильно створити викрійку, знявши мірки. Для цього береться сантиметрова стрічка, щільно прикладається до тіла. Щоб побудувати викрійку, знадобиться виміряти обхвати талії і стегон, визначити довжину виробу і висоту стегон.

Базова форма будь-якого елемента одягу будується на міліметровому папері, особливо це зручно для новачків. Передня і задня половинки переносяться на кальку вже для моделювання.

Розглянемо варіант моделювання вироби фасону напівсонце. Креслити рекомендується за допомогою кравецької крейди. Інструкція виглядає наступним чином:

 1. Тканина укладається в 1 шар. Малюнок наноситься на внутрішню тканинну частину. Від країв матеріалу відкреслюємо по 4-5 см припусків на шви. Із кута, де будуть перетини, малюється півколо, виходячи із параметрів.
 2. Із тієї ж точки малюється друге півколо – довжина виробу.
 3. Аналогічним чином малюється друга половина викрійки.

Якщо самостійно намалювати викрійку складно, тоді краще знайти підходящу в інтернеті.

Ідеї як зшити самостійно спідницю3

Як шити?

Приклавши викрійку до тканини, можна переходити до роботи. На першому етапі знадобиться розкроїти лекала по лінії, де йдуть припуски. Далі зметують бокові шви, щоб нівелювати процес розсипання тканини.

Далі спідниця зшивається за лініями викрійки. На одному із бічних швів залишається ділянка незашитою, там буде кріпитися блискавка. Низ дорівнює круговому радіусу по спідниці, надлишки – видаляються. Низ спідниці підшивається, за бажанням – додається пояс. Обов’язково готовий виріб потрібно прасувати.

Ідеї як зшити самостійно спідницю4

Як вшити спідницю?

Щоб вшити спідницю, потрібно використовувати білизняну гумку розміром, що відповідає обхвату талії. Також беруть англійську шпильку, кравецьку і ножиці.

Спочатку за допомогою швейної машинки прокладається пряма строчка за лінією талії. Для цього від центральної частини спідниці слід відступити на 3 см в різні боки.

Від лінії талії слід відступити 1 сантиметр, зробити рядок на машинці по лінії цього зрізу.

Далі потрібно виконати отвори на вивороті, використовуючи розпарювач. Отвори роблять тільки зверху, спідниця наскрізь не проробляється. Відрізок гумки, що підходить під талію, кріпиться англійською шпилькою і протягується через отвори на спідниці. Потім гумка фіксується всередині за допомогою швейної машинки.

Якщо самостійно складно розібратися з тонкощами ремесла кравців, тоді ательє з пошиття одягу стане кращим рішенням.